Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jendrišák opouští florbalový Chodov. Čeká ho švédská zkouška

Český útočník Matěj Jendrišák (vpravo) v utkání proti Japonsku. | foto: IFF

14 2014
V posledních letech kraloval extralize, od roku 2011 třikrát získal cenu pro florbalistu roku. Matěj Jendrišák se sice v dresu Chodova nedočkal titulu, ale sbíral jedno ocenění za druhým. A tak nepřekvapí, že v pětadvaceti zatoužil po zahraničním angažmá.

„O Matěje byl zájem už několik let, ale poprvé jsme se o jeho odchodu vážněji bavili před začátkem minulé sezony,“ prozrazuje Michal Bauer, prezident chodovského klubu. „Letos už jsme vycítili, že je ten pravý čas.“

Jendrišák skutečně už extraligu přerostl. Na Chodově strávil po příchodu ze Střešovic pět sezon, už během té první se stal jednou z klíčových postav týmu. Čtyřikrát vyhrál kanadské bodování extraligy, celkem nasbíral 383 bodů a drží snad všechny klubové rekordy.

Teď přijde změna: další góly už bude střílet v dresu švédského Linköpingu. „Zažil jsem Matese jako spoluhráče, svěřence a v neposlední řadě výborného kamaráda a můžu s čistým svědomím říct, že s lepším hráčem jsem nespolupracoval,“ říká David Podhráský, bývalý hráč a nyní trenér Chodova.

A Bauer ho doplňuje: „Není náhoda, že Matěj dlouhodobě takhle vyčníval. On je vůdčí typ, jeho touha po úspěchu je obrovská.“

Vzhledem k tomu, kolik práce za pět let odvedl, Jendrišákovi nikdo v odchodu nebránil. A to ani co se týče finančních požadavků.

„Nejde nám o to, abychom na přestupech rýžovali peníze. Spíš preferujeme dobrou budoucí spolupráci s klubem - třeba formou trenérských i hráčských stáží - a samozřejmě i s Matějem,“ vysvětluje Bauer.

V tom mohou vidět fanoušci Chodova naději: z Bauerových slov se dá vyrozumět, že Jendrišák by se na Jižní Město měl v budoucnu vrátit.

„Pokud se bude vracet, opravdu to bude k nám,“ potvrzuje Bauer. „Ale za jak dlouho ta situace nastane, to se nedá odhadnout. Může tam být rok dva, třeba i déle. Do Švédska se přesune i s přítelkyní, bude tam mít práci a bude to pro oba velká životní zkušenost.“

Zkouškou teď projde i Chodov - musí si poradit bez své dlouholeté hvězdy. „Kdo ho nahradí? To je takové klišé. Barcelona by taky těžko nahrazovala Messiho,“ usmívá se Bauer. „Hráči, kteří by Matěje nahradili, u nás neběhají. Ale máme tu dalších dvacet kluků, kteří na sebe teď mohou vzít zodpovědnost a ukázat se.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze