Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jen Janda a Doležal postoupili

23 2000
K u o p i o - Skokanům na lyžích se příliš nevedlo v kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru ve finském Kuopiu nepovedla. Účast v páteční hlavní soutěži si zajistili jen Jakub Janda a Michal Doležal. Janda obsadil skokem dlouhým 99,5 metru 30. místo, Doležal si za skok na hranici 98 metrů odnesl od rozhodčích známky v celkové výši 70,9 bodu a skončil dvaatřicátý. Další čeští reprezentanti se do pětatřicítky postupujících nevešli. Jakub Jiroutek obsadil skokem dlouhým 87 metrů 48. místo a Jakub Hlava (86,5 m) skončil až na 51. pozici.

Reprezentační trenér František Jež doufal, že postoupí alespoň tři jeho svěřenci. "Hlava měl rozhodně na víc, ale skákal v náhradních botách o číslo menších, v nichž ztratil cit. Nechci svádět vinu jen na to, ani Jakub se na to nevymlouvá, ale svůj podíl na tom ty boty mají," tvrdí Jež. Boty si musel Hlava vypůjčit poté, co mu u jeho vlastních při tréninku praskla plastová špička.

"Podmínky nebyly zrovna ideální, foukal protivítr a padal sníh s deštěm. Podobné počasí tu má být i v pátek, má se snad jen trochu oteplit," pokračoval trenér. "Ani jeden z kluků nebyl se svým skokem spokojený. Přitom trénink nám tady vyšel."

Od závodu si Jež moc neslibuje. "Nepřijeli jsme sem jako favoriti. Důležité je, aby se Janda s Doležalem nedali strhnout a neskákali zbrkle. Možná jim to pak vyjde, kdo ví?" dodal.

Nejdelší skok v kvalifikaci předvedl Polák Adam Malysz, který dolétl na hranici 120 metrů, ale kvůli nedovolené délce lyží byl diskvalifikován. Z vítězství se tak radoval domácí Jani Soininen, jehož 118,5 metru ohodnotili rozhodčí známkami ve výši 112,3 bodu. Druhý skončil Němec Sven Hannawald.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze