Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bottasova reakce byla nelidská, uvedl Vettel po závodě F1 v Rakousku

Valtteri Bottas (vpravo) vyráží do Velké ceny Rakouska. | foto: AP

9 2017
Valtteri Bottas vyhrál Velkou cenu Rakouska formule 1. Vedl od začátku až do cíle. Podle jeho soupeře Sebastiana Vettela byl jeho start lepší, než by dokázal člověk zvládnout. „Z mého úhlu pohledu prostě ulil start. Ta reakce byla nelidská,“ popisoval novinářům jezdec Ferrari.

Sebastian Vettel dokončil Velkou cenu Rakouska formule 1 na druhém místě těsně za Valtterim Bottasem. Celý závod ho marně stíhal. O výsledku tedy rozhodl odpich na startu, který měl Valtteri Bottas lepší nejen než Vettel, ale také než celý zbytek startovního pole.

Fotogalerie

Německý závodník neustále tlačil na svůj tým, aby vyvolal vyšetřování předčasného startu Valtteriho Bottase. Podle něj vyrazil o něco dříve, než zhasla červená světla, a měl by dostat trest. Vyšetřování proběhlo a sportovní komisaři rozhodli - auto se pohnulo dvě desetiny vteřiny po zhasnutí červených světel. Bottasova reakce byla přesně 0,201 sekundy. Což je sice extrémně rychlé, ale v normě. Lídr šampionátu přesto nebyl spokojen a dál opakoval, že Bottas určitě start ulil a není to spravedlivé.

„Není možné, aby byl o tolik lepší než všichni ostatní. A nic na tom nezmění, že jeho start byl legální, podle mě jednoznačně zareagoval dřív, než zhasla červená světla. Bylo to nelidské,“ popisoval Vettel.

Třetí jezdec v cíli Daniel Ricciardo podal o něco zajímavější informace. Stejně jako Vettel si myslí, že Bottas start ulil. Zároveň však ví, že vše proběhlo v souladu s pravidly a nikdy ho nenapadlo, že by se během závodu dožadoval jeho potrestání.

Závod jsme sledovali minutu po minutě

„Světla tentokrát zůstala rozsvícena o něco déle než normálně a on to zkusil. Nevěřím tomu, že Valtteri reagoval na jejich zhasnutí, prostě vyrazil vpřed o něco dřív. A měl štěstí, že se trefil na setinu sekundy přesně, takže to bylo v limitu. Bylo to na hranici, ale v pořádku. Nevím, co víc k tomu říct,“ popisoval závodník týmu Red Bull.

A co říká sám Bottas? Nic nezakrýval, ani se nesnažil dohadovat, jestli reagoval až po zhasnutí světel nebo těsně před tímto momentem. „Myslím, že to byl nejlepší start mého života. Ale auto se pohnulo až ve chvíli, kdy už světla nesvítila a to je ze všeho nejdůležitější.“

Šlo skutečně o ulitý start? Stoprocentním důkazem není ani startovní video. Ale něco napovídá...

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze