Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jedenáctý Klíč k českým golfovým hřištím nakoukl i do ciziny

Křest knihy Klíč k českým golfovým hřištím - kmotr knihy Ondřej Hejma a autorka Daniela Gaudlová. | foto: Jiří Bednář

21 2010
Druhou desítku možná že i nekonečné řady knížek pro všechny, kdo rádi a často vyjíždějí za golfem různě po republice, přináší jedenáctý díl Klíče k českým golfovým hřištím. Profesionální trenéři s dobrou znalostí prostředí v něm radí, jak vyzrát na jednotlivé jamky.

"Letos jsme hodně pyšní na to, že se nám na hranici uzávěrky povedlo zachytit poslední úpravy na Čertově Břemeni," říká hlavní autorka a vedoucí rodinného tvůrčího kolektivu Daniela Gaudlová. "Lidé dostanou hřiště v jeho aktuální podobě, jak se bude hrát na jaře."

V jedenáctém dílu se představuje dalších šest hřišť, z toho jedno dokonce zahraniční. Do rakouského Waidhofenu totiž jezdí česká klientela velmi často, hrává se tam dokonce i jeden z turnajů profesionální série Czech PGA Tour.

XI. díl Klíče k českým golfovým hřištím.

Klíč tedy nemusí nutně obsahovat hřiště zbrusu nová, ačkoli v republice neustále přibývají. "Některá opakujeme. Jednak proto, že se předělávají a jednak proto, že z původních devítek vznikají celé osmnáctky," vysvětluje Daniela Gaudlová.

To je v novince na golfovém knižním trhu příklad Myštěvse, ale došli i na očekávaný klenot mezi tuzemskými hřišti, Albatross.

Jeho nástrahy a taje čtenářům prezentuje David Carter, nejuznávanější zahraniční osobnost mezi golfovými trenéry v republice. "Letos se nám poprvé stalo, že pro nás chtěli hřiště komentovat i nečlenové PGA, ale já s českou PGA spolupracuju už šestnáct let a dávám přednost jen profesionálům z této organizace," dodává autorka.

Každý další díl obsahuje i nějakou přidanou hodnotu. V jedenáctce odpovídali trenéři na otázku, jaká je podle nich nejdůležitější hůl v bagu. "To je ta, se kterou to nejvíc umím," odpověděl například Ondřej Trupl, jenž se do knihy nechal pro prezentaci devítky Jezera u Ostrožské Nové Vsi vyfotografovat stylově ve slováckém kroji.

Křest knihy Klíč k českým golfovým hřištím - prezident PGAC Petr Nitra a autorka Daniela Gaudlová.

Křest knihy Klíč k českým golfovým hřištím - prezident PGAC Petr Nitra a autorka Daniela Gaudlová.

Nedělní křest dalšího "Klíče" přivedl do pražského golfového centra Erpet zajímavé kmotry. Spolu s prezidentem PGAC Petrem Nitrou a nejlepší současnou domácí hráčkou Klárou Spilkovou vyslal novinku na trh a do světa také zanícený golfista, hudebník a novinář Ondřej Hejma.

"Všiml jsem si, že v příštím dílu bude už sté hřiště," upozornil Hejma pohotově na to, jak se aktivním hráčům rozšiřují možnosti. Daniela Gaudlová přiznala, že už teď má naplněný dvanáctý díl na příští rok: "S některými hřišti, která se budují, jsme chtěli počkat, až z nich budou kompletní osmnáctky a čtenáři je od nás dostali vcelku."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze