Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jedenáct vteřin dělilo Hrušku od vítězství

24 2000
Bi b i o n e - Český cyklista Jan Hruška obsadil druhé místo v jedenácté etapě závodu Giro d'Italia, časovce z Lignana do Bibione o délce 42 kilometrů, a v celkovém pořadí se posunul ze čtrnácté na pátou pozici. Vítězství vybojoval Victor Peňa z Kolumbie, další cyklista stáje Vitalicio Seguros, jenž zajel časovku o jedenáct sekund rychleji než týmový kolega Hruška.

Třetí místo obsadil již s více než minutovým odstupem Ukrajinec Sergej Gončar, jedenáctý v časovce skončil další český reprezentant Pavel Padrnos.

Růžový trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí udržel italský cyklista Francesco Casagrande. Jeho náskok v čele se však radikálně snížil, od krajana Wladimira Belliho jej nyní dělí pouhé čtyři sekundy. Pátý Hruška ztrácí na vedoucího Casagrandeho sedmnáct vteřin.

Peňa zvládl cestu z Lignana do Bibione za 49 minut a 25 sekund. "V Itálii může být můj výsledek považován za překvapení," snažil se Peňa v cíli vysvětlit, že jeho nečekaný úspěch není náhodný. "Ve Španělsku a v Kolumbii se ale rodí dobří časovkáři a já jsem jedním z nich," dodal sebevědomě mistr Kolumbie v této disciplíně z roku 1997.

Hrušku, vítěze letošního prologu Gira, dělilo od výhry jen jedenáct sekund. Český jezdec nadále v závodu naplňuje své předsevzetí, prosadit se v časovkách. "Tajemství jízdy na čas podle mne tkví pouze v jednom - umět jet plynule," tvrdil před startem Hruška.

Ve čtvrtek mají cyklisté volný den a v pátek se vydají na dvanáctou etapu, která je zavede do Alp. Čeká je cesta z Bibione do Feltre, dlouhá 184 kilometrů.

Ani nezměrné úsilí zračící se ve tváři Jana Hrušky nestačilo na prvenství v časovce, tentokrát jen o jedenáct sekund

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze