Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jeden možný vítěz PGA Tour zaspal, druhý kvůli fotbalu zalehl až ráno

Geoff Ogilvy místo spánku sledoval finále australského fotbalu. | foto: AP

25 2010
Ačkoliv byl Jim Furyk na úvodním turnaji play-off diskvalifikován, ve finále hraje o titul. Do boje o FedEx Cup může výrazně promluvit fotbal - jak americký, tak i australský.

Jim Furyk se může stát po Tigeru Woodsovi jediným hráčem, který vyhrál FedEx Cup, aniž by hrál první turnaj play-off. Zatímco Woods jej vynechal dobrovolně, Furyk nemohl hrát za to, že došel o pět minut později na předturnajovou pro-am exhibici, tudíž nesoutěžní kolo, kdy spolu s profesionály jdou po hřišti celebrity, sponzoři nebo ti, kteří mají na to si hru ve slavném flightu zaplatit.

Zaspání způsobil vybitý mobil, který Furyk používá i jako budík. "Stovky lidí mi už řekly, že k Vánocům dostanu budík," uvedl po druhém kole Furyk.

Jim Furyk, Tour Championship, 2. kolo

Diskvalifikace Jima Furyka vzdbula velkou diskuzi. Pravidlo už neplatí.

Spánek může do hry o FedEx Cup a deset milionů dolarů promluvit i v sobotu. Oproti předchozím dvěma kolům si hráči budou muset přivstat. Stanice NBC totiž vysílá všechny domácí zápasy týmu amerického fotbalu Notre Dame a přes to nejde vlak. Ani finále golfové PGA Tour. První dvojice tak na hřiště vyrazí v devět ráno tamního času. Lídři budou z prvního týčka odpalovat před půl dvanáctou.

Zatímco Furyk si již dává pozor na to, aby vstal včas, mnoho času na spánek nebude mít Geoff Ogilvy. Sledoval totiž finále australského fotbalu, ve kterém nastoupil jeho tým St. Kilda. Kvůli časovému posunu zápas sledoval do brzkého rána.

"Není to ideální, ale ten zápas si nemůžu nechat ujít," řekl Ogilvy, který St. Kildě fandí od desíti let. Jeho tým se vítězství nad Collingwoodem nedočkal, teprve potřetí v historii skončilo finále remízou a rozhodne se příští sobotu.

Luke Donald, Tour Championship, 1. kolo

Luke Donald čeká na vítězství na PGA Tour od roku 2006.

Ne zrovna nejlíp se bude spát i Luku Donaldovi, jenž společně s Furykem vede. Je totiž blízko největšímu úspěchu své kariéry. Na PGA Tour vyhrál jediný turnaj, a to už před čtyřmi lety. Možnost získat FedEx Cup, prémii deset milionů dolarů a klidné usínání, to dohromady moc nejde.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze