Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je tu další šance, jak by Čech mohl proniknout do profesionální špičky

Hřiště v Telči hostilo turnaje Czech PGA Tour, v příštím roce přivítá účastníky Faldo Series. | foto: Martin Kabát

7 2010
Růst členské základny českých golfistů se zpomaluje, což by mohl naopak začátek zkvalitňování špičky. Další příležitost k tomu v příštím roce poskytne turnaj z takzvané Faldo Series. Přes ni totiž lze proniknout na mužskou i ženskou profesionální sérii.

Je k tomu samozřejmě dlouhá cesta. Soutěž, zaštítěná jménem legendárního Nicka Falda, je určena pro amatérské golfisty do jednadvaceti let.

A pro turnaj, který se uskuteční na začátku července v Telči, je zapotřebí odpovídající výkonnosti. Primárně je určen domácím juniorkám i juniorům, ale není vyloučena mezinárodní účast.

"Máme možnost pozvat hráče z kterékoli okolní země. Bude záležet na tom, kolik se přihlásí Čechů," uvedl Petr Švrček ze společnosti CZ Golf, která vlastní právo uspořádat turnaj s tříletou opcí.

Vítězka či vítěz postoupí do finále na severoirském hřišti Lough Erne. "Je tam fantastické prostředí a čekáme startovní pole se zhruba 80 účastníky," potvrdil na návštěvě Prahy Kerry McDonald, vyslanec Faldo Series.

Nick Faldo

Nick Faldo

Ta se v současné době hraje už v sedmadvaceti zemích a není pochyb o tom, že konkurence bude velká. Nicméně to platí i pro motivaci. Vítězka finálového turnaje získá právo startu na Ladies European Tour a vítěz na evropskou či asijskou PGA Tour. "Podle toho, kde bude zrovna volno," potvrdil McDonald.

Nejslavnějším vítězem Faldo Series je Rory McIlroy, jenž vyhrál dokonce dvakrát, v letech 2004 a 2006. Už jako čerstvý úspěšný rydercupový reprezentant navštívil tento Severoir letos v říjnu Lough Erne ve společnosti Falda, jenž tamní hřiště designoval. "Výhry v této soutěži jsou integrální součástí mé kariéry," motivoval hráč zájemce o účast.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze