Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Je to puč, prohlásil Lébl po odvolání z čela Českého volejbalového svazu

Antonín Lébl , předseda Českého volejbalového svazu, na fotografii s Miladou Spalovou | foto: Jiří Vajzola/cvf.cz

17 2010
Antonín Lébl zaujal po svém odvolání z čela Českého volejbalového svazu nekompromisní postoj. "Na jednání Výboru ČVS se uskutečnil organizovaný puč," rozeslal novinářům své stanovisko.

"Odvoláním došlo k bezprecedentnímu porušení dosavadních etických norem volejbalového hnutí (byl jsem odvolán v průběhu právoplatného čtyřletého funkčního období a bez konkrétního důvodu, v plném běhu zajišťování ME 2011) a s největší pravděpodobnosti i k porušení předpisů ČVS," tvrdí Lébl.

Ve svém posledním konstatování naráží na stanovisko svazové legislativní komise, podle které by jediným právně nenapadnutelným řešením byla mimořádná konference. Tu Lébl minulý čtvrtek navrhl na květen 2012.

Bývalý předseda se zároveň podivuje nad tím, že byl odvolán, přestože jím předložené dokumenty jako Zpráva o činnosti ČVS v roce 2009, Zpráva o hospodaření ČVS v roce 2009 a Rozpočet pro rok 2010 byly na zasedání výboru schváleny.

Dvaatřicítku mužů a žen, kteří hlasovali pro jeho konec ve funkci, pak Antonín Lébl vyjmenovává a společně s nastupující správní radou je činí osobně odpovědnými "za plnění závazků včetně finančního zajištění Mistrovství Evropy mužů 2011."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze