Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je to možné? Woodsova manželka a 750 milionů rozvodových dolarů

Tiger Woods, Players Championship, 4. kolo

24 2010
Čísla, jaká o víkendu zapisovali do skóre profesionálové na golfových hřištích, přebilo ve Spojených státech číslo jiné. Týká se nejslavnějšího z profesionálů, jenž žádný turnaj nehrál, a ještě spíš jeho ženy.

Elin Nordegrenová podle zpráv zámořských médií žádá po svém manželovi Tigeru Woodsovi jako součást rozvodového vyrovnání částku 750 milionů dolarů.

Švédka dále údajně usiluje o opatrovnictví obou dětí a nesouhlasí, aby součástí rozvodové dohody byl takzvaný dodatek o utajení. Nechala by si tedy volné ruce hovořit a psát o tom, jaké je či bylo manželství s nejlepším golfistou světa.

Tiger Woods (vpravo) a jeho caddy Steve Williams, druhé kolo Masters 2010.

Loni na podzim se ukázalo, že Woods manželku mnohonásobně podvedl s jinými ženami. Později se veřejně omluvil za blíže nespecifikované nečestné jednání vůči Elin i jiným členům své rodiny.

Pokud se rozvede, pocítí nejlepší současný golfista světa něco jiného než tíhu veřejného pokání - značný úbytek svého konta.

Tiger Woods před dosud prázdnou výsledkovou tabulí pro Masters 2010.

Podle svědků spolu manželé nežijí, Nordegrenová-Woodsová se údajně stáhla i s tříletou Sam Alexis a patnáctiměsíčním Charliem Axelem do menšího domu na Floridě, kde leží hlavní rodinné sídlo, a když Woods hrál turnaje. pobývala s dětmi ve své vlasti.

Je to chamtivost?

Americká média popisují jednání mezi právníky jako velmi tvrdá. Woodsova strana dokonce osočila britskou advokátní kancelář, zastupující Elin, ze záměrného upouštění informací.

Teď tedy přišla na paškál ona částka. Mnohým se nezdá, protože podle žebříčku magazínu Forbes činili v loňském roce Woodsovo jmění zhruba 600 milionů dolarů.

Aby uspokojil údajný manželčin požadavek, musel by Woods ještě nějakých pár let hrát golf, a být hodně úspěšný.

Elin Nordegrenová a Tiger Woods.

Číslo, jež přepočítáno na koruny dává částku 15 375 000 000 (15 milard a ty drobné), ihned uchopil šoubyznys, jako tomu je už od prozrazení Woodsových nevěr.

Černošská rapperka Madam Prezident vystoupila s litanií, v níž golfistovu manželku překřtila na Elin Nordegreed. Greed je anglický název pro jeden ze smrtelných hříchů lakomství, ale překládá se také jako chamtivost, nenasytnost či hrabivost.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze