Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je rychlá a hezká, proto bude závodit v Itálii

Kateřina Trojanová (vlevo) se spolujezdkyní Zdeňkou Rajchmanovou na slavnostním vyhlášení VI. Pražského rallysprintu. | foto: iDNES - Petr Býma

3 2000
P r a h a - Z těch co dorazili do cíle, předběhla pouze obě dvojice se stařičkými "embéčky" a začínající ženskou posádku. Své Daewoo dokočírovala v pražském rallysprintu na pětadvacátém místě. Přesto při slavnostním vyhlašování výsledků sklidila aplaus srovnatelný s vítězi závodu. Kateřina Trojanová si v tvrdém prostředí "chlapského" rallysportu vyjezdila místo, patří sem už dva roky. "Máme to s holkama těžší. Spousta mužů nemůže překousnout, že závodíme," dobře ví nápadně hezká dívka s dlouhými odbarvenými vlasy. "Naštěstí takoví nejsou zdaleka všichni.

"Posbírala" geny slavného pražského závodnického klanu Trojanů. Otec je několikanásobný mistr republiky, bratr patří k současné domácí elitě - oba v rallye. "Bez rodiny bych nejezdila, " říká. "Tatínek mi pomáhá všemi silami, bráška mi radí."

Dokáže si ale pomoci i sama. Zazářila při závodech v Itálii a úspěch dokázala prodat, Italové ji po Rally Šumava nabídli spolupráci. "Jsem pro ně mediálně zajímavá," ví Kateřina, že ji pomohl i její vzhled. "Kdybych byla nějaký Novák, tak mě ani nevšimnou." Kvůli sponzorovi pojede v příští sezoně na Apeninském poloostrově častěji. Je připravená: "Mluvím plynně italsky." Zvládá i angličtinu a němčinu. Jako jediná žena na místě pilota se bude pravidelně zúčastňovat i mistrovství ČR.

Při sobotním závodě ji rozladila jediná věc: "Před startem "erzety" nám jeden jezdec dal nepříjemně najevo, že muž je pán tvorstva." Mile, ale pevně odmítla prozradit jak. Raději téma žena v rally odlehčí: "Kombinézy jsou šité na muže, když mám potřebu musím ji celou sundat," vrací se ji široký úsměv. "Kluci to mají jednodušší."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze