Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jde o tým i o nominaci

28 2000
Velká část atletických reprezentantů, kteří se budou snažit o úspěch v evropských pohárech, má o motivaci navíc. Víc než deset členů národních týmů se v příštích dvou týdnech při soutěžích družstev bude pokoušet splnit olympijské limity a tím si zajistit nominaci na olympijské hry. O tomto víkendu budou bojovat vícebojaři i vícebojařky v superlize Evropského poháru ve finském Oulu. Příští týden čeká reprezentační družstva mužů i žen Evropský pohár na dráze v norském Oslu.

"Je to významná možnost, jak splnit limit," řekl Václav Fišer, svazový šéftrenér. "Věřím, že kolektivní duch a snaha pomoci družstvu budou motivující." Vícebojaři jedou obhajovat vítězství z posledních tří let bez hvězd Dvořáka a Šebrleho i Ryby, který má jako třetí v domácích tabulkách zatím právo jet na olympijské hry do Sydney.

V Oulu na Rybův výkon 8339 bodů bude útočit Jan Poděbradský. Lídr týmu bude mít kvůli zranění Achillovy šlachy možná poslední olympijskou šanci. "Je tu riziko, že další závod by nemusel zdravotně zvládnout, bude mít velkou motivaci," vysvětlil Fišer. Družstvo tvoří kromě Poděbradského ještě Damašek, Komenda a Pastrňák. "Mohou být první i osmí," prohlásil Fišer.

Ženský tým ve složení Beránková, Hejnová, Špotáková a Urbánková bude bojovat o záchranu. O týden později půjde družstvům mužů i žen na dráze o postup do nejvyšší soutěže, z které loni sestoupili. "Ženám by se to mělo povést," míní Fišer. Ženskou sestavu zdobí všechny hvězdy, mužům budou chybět zejména diskař Malina a oštěpař Železný. "Zvolil jiný způsob přípravy a v červenci bude trénovat," vysvětlil Fišer.

V Norsku by měly na olympijský limit útočit obě mužské štafety, čtvrtkař Bláha, půlkař Oravec, steeplař Nejedlý, dálkař Kovář, tyčkař Janáček, trojskokan Kuntoš, výškař Jan Janků, vytrvalkyně Šuldesová, oštěpařka Tomečková a kladivářka Hajdu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze