Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jde Neumannová na svaz lyžování?

5 2006
Praha - Usedne Kateřina Neumannová do strahovské kanceláře k telefonu a mailu? A odloží už teď závodní lyže do kůlny? V lyžařských kuloárech se povídá: Neumannová chce koncem dubna kandidovat na šéfku běžeckého úseku svazu lyžařů. A obě role závodnice a funkcionářky by stihla těžko.

Olympijská vítězka se včera proháněla na sjezdovkách v Itálii a nebrala telefon.

"Nic o tom nevím," řekl její mediální manažer Jan Dvořáček.

"O jejím zájmu jsem slyšel. Ale nevím, nakolik je vážný," přiznává současný předseda Michal Soukup, který oznámil odchod z funkce.

A také navrhl nástupce: Pavla Bence, nyní ředitele Dukly Liberec. "Jestli mě delegáti navrhnou, půjdu do toho," říká Benc. "I proti Kateřině. Jako do sportovního souboje. Ne, že bych proti ní něco měl," dodává bývalý reprezentant, který se s ní potkal ještě ve stopě na světovém šampionátu v roce 1991.

"Slyším to poprvé. Myslím, že celý národ čeká, že bude ještě pokračovat a dávat radost na závodech," prohlásil předseda svazu Aleš Vaněk.

S ním i současným vedením měla Neumannová spory. Proč by se tu nyní spokojila jen s "úřednickou" funkcí? "Má blízko k organizaci MS 2009 v Liberci," soudí Soukup.

Benc přiznal tlaky ze strany armády, která zaměstnává jeho i Neumannovou, členku Dukly, kde zatím nepodepsala smlouvu na další sezonu.

"Někdo rozjíždí divnou hru," uvažuje Benc. "Přijde mi nastrčená. Já mám čistý štít, mně nebude nikdo nic nařizovat."

Bence podporuje další uchazeč o funkci, podnikatel Stanislav Henych.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze