Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fyzicky se cítím lépe než před zraněním, tvrdí prostějovský Prášil

Prostějovský křídelník Jaroslav Prášil zakončuje v utkání s Pardubicemi. | foto: Tomáš FraitMAFRA

4 2014
Po několikaměsíční zdravotní přestávce se do sestavy prostějovských basketbalistů pomalu vrací její kapitán Jaroslav Prášil. Na konci minulého ročníku si urval achilovku a musel absolvovat operaci a následnou rekonvalescenci. V závěru loňského roku si konečně opět zahrál mistrovský zápas.

Během čtyř utkání nastřádal přes třicet minut a ty ukázaly, že noha drží. "Jsem zpátky," říká s úlevou Prášil před sobotním domácím zápasem s Brnem (17.00).

Soutěžní utkání jste si nezahrál sedm měsíců. Jak jste prožíval tak dlouhou pauzu?
Nebylo to nic veselého. Nejhorší pohled na zápas je ze střídačky s berlí u nohy. Každý, kdo to zažil, ví, o čem mluvím. K tomu jsem nemohl s ničím pomoci ani manželce doma. Měla vlastně na starost dvě malé děti a já byl jedno z nich. Jedinou výhodou bylo, že zranění přišlo na konci sezony a rychle přišla letní pauza.

Původně jste počítal s návratem na začátku listopadu, nakonec to bylo o pár týdnů později. Měl jste nějaké problémy?
Spíš jsem nechtěl nic uspěchat. Nemělo smysl, abych kvůli několika dnům riskoval další dlouhou pauzu. Pak jsem si natáhl sval a návrat se odložil o další týden. To už ale byla pouze maličkost ve srovnání s předcházejícími měsíci.

Pak už jste si zahrál proti Děčínu a další minuty jste přidal proti Jindřichovu Hradci, Opavě a ve Svitavách. Jak jste se cítil?
Konečně jako plnohodnotný člen sestavy. Do té doby jsem sice s týmem trénoval, ale nebylo to ono. Ten pocit přišel, až když jsem nastupoval na palubovku. Herně to nebylo ideální, protože pauza byla opravdu dlouhá. Pomohla mi přestávka kolem vánočních svátků. Bude to dobré. Lékaři můžou opakovat, že noha je v pořádku, každý sportovec si to ale potřebuje vyzkoušet sám v zápase. Pak teprve uvěří.

Bylo to u vás stejné?
To víte, že ano. Je to v hlavě. Uvědomoval jsem si, že se operované noze snažím ulehčit. Pak jsem si vyzkoušel, že opravdu drží a získal jistotu. V posilovně obě nohy zatěžuji stejně, pohyb není vůbec omezený. Fyzicky se cítím lépe než před zraněním.

Takže se Prostějov opět může spoléhat na obávaného střelce z dálky?
To zase souvisí s minutami na hřišti. Ty nemohly přijít, dokud jsem nebyl v kondici. Šanci určitě dostanu. Doufám, že ukážu, že jsem střílet nezapomenul.

V prvním utkání v novém roce přivítáte nováčka z Brna. Nehrozí, že poslední tým tabulky podceníte?
To si nemyslím. Brno odehrálo řadu vyrovnaných zápasů, kdy prohrálo až v koncovce. Nedávno navíc porazilo Děčín. Do týmu přišli noví Američané a mají dobré statistiky. To všechno si uvědomujeme. Žádné podcenění nepřijde. Chceme vyhrát a víme, že k tomu potřebujeme podat odpovídající výkon.Najdete na iDNES.czmobilní verze