Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byl to super závod, do kopce mi to jede, těšilo šampiona Kulhavého

Jaroslav Kulhavý na mistrovství republiky v cross country na horských kolech | foto: Ota Bartovský, MAFRA

25 2016
Olympijský šampion Jaroslav Kulhavý ukázal před odletem do Ria dobrou formu na domácí scéně. Při nedělním mistrovství republiky horských kol v Jizerských horách nedal domácí konkurenci šanci.

„Byl to super závod. Potřeboval jsem získat body, abych na olympiádě v Riu stál na startu vpředu, a to jsem si splnil,“ pochvaloval si stříbrný z nedávného světového šampionátu v Novém Městě na Moravě. „Jel jsem republikový šampionát z plného tréninku a nevěděl jsem, jak na tom budu, ale splnil jsem si, co jsem potřeboval.“

Máte šrámy na ruce a roztrhlý dres. Byl to pro vás hodně náročný závod?
Docela jo, protože zapršelo a já jsem trať v Bedřichově měl najetou jen na suchu. Hodně jsem se trápil v technice a několikrát mi to uklouzlo, takže jsem se opíral o stromy. Bylo to hodně nebezpečné a nechtěl jsem spadnout, takže jsem neriskoval.

Za necelý měsíc vás v Riu čeká obhajoba olympijského zlata. Jak dobrým testem pro vás bylo mistrovství republiky v té nejsilnější domácí konkurenci?
Myslím, že velice dobrým. Byl to asi můj poslední závod na horských kolech před olympiádou, takže jsem si chtěl ještě vyzkoušet některé věci. Akorát jak říkám – škoda, že bylo mokro, což je úplně něco jiného, než nás čeká na olympiádě, takže jsem si toho zas tak moc nezkusil. Ale absolvoval jsem šampionát v dobré závodní intenzitě a ta pro mě byla podstatná.

Jakou máte formu po jarní fraktuře zápěstí?
Všechno je skoro v pořádku, akorát mám pořád špatný balanc. Jak svalstvo na rukou není stejné, občas se překlápím a v pomalých rychlostech se cítím jak po pěti pivech a nemůžu se srovnat. Potřebuju to odstranit, ale forma je jinak super, do kopce to jede a to je hlavní.

Do Ria pojedete spolu s kolegy Cinkem, Škarnitzlem a Kateřinou Nash. Vnímáte to tak, že máte silnější tým než před čtyřmi lety v Londýně?
Samozřejmě jo. Horská kola šla od Londýna velice nahoru, máme v republice hodně dobrých jezdců – mladých i v elitních kategoriích. Biky jsou hodně populární mezi diváky, což bylo vidět i při mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Doufám, že z Ria přivezeme kvalitní výsledky a těch fanoušků bude ještě víc.Najdete na iDNES.czmobilní verze