Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Straší mě obrana a rychlý přechod do útoku, svěřuje se karvinský kouč

Jaroslav Hudeček | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

26 2015
Návrat házenkářské extraligy k play-off Karvinští vítají. Vždyť ve vyřazovací části získali většinu svých titulů. I ten, kdy se play-off hrálo naposledy - v roce 2010. „Pamatuji si, že jsme titul získali i ze čtvrtého místa,“ připomněl karvinský trenér Jaroslav Hudeček.

Dá se tedy říct, že Karviná je playoffový tým?
Pamatuji, že jsme titul získali i ze čtvrtého místa. Můžeme se nazvat mužstvem pro play-off, ale nebral bych to tak. V play-off se spíše projeví trénovanost družstva. Hraje se v sobotu a hned v neděli, což je na fyzičku náročné. A s tím se samozřejmě táhne i psychická příprava. Je to jedno s druhým. Za týden pak je hned další dvojzápas a ve středu případný pátý... Tam se ukáže, jak jsou týmy připravené a odolné. A play-off je jednoznačně atraktivní i pro diváky.

Co musíte zlepšit, abyste v play-off uspěli?
Především ještě více vypilovat součinnost v obraně, a to samozřejmě ve spolupráci s brankářem. K tomu musíme být daleko agresivnější. V tom se pomalu lepšíme. To byly i prazáklady vysokého vítězství nad Jičínem v posledním utkání základní části nebo předtím se Zlínem. Ale i v jiných zápasech jsme prokázali, že naše obrana nemusí být špatná, pokud kluci dodrží dané pokyny.

Kde vidíte největší nedostatky ve vaší hře?
Přechod do útoku je naše alfa a omega, s tím se teď potýkáme celou sezonu. Nemáme údernou sílu jako třeba Dukla, na tu je radost se dívat. To je najednou kalup na druhou stranu. Pokud to k naší hře přidáme, bude to jen dobře.

A na co se můžete naopak spoléhat?
Pokud jde o postupný útok, tak tam máme slušnou sílu. Máme post po postu zdvojený, tam až takový strach nemám, ale naše obrana ve spolupráci s brankářem a rychlý přechod do útoku mě straší pořád.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze