Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejužitečnějším basketbalistou ligy je Jaromír Bohačík, anketám vládl USK

Jaromír Bohačík (17) z USK Praha střílí trestný hod, sledují ho spoluhráči (zleva) Pavel Grunt, Jan Štěrba, Petr Šafarčík a Michal Mareš stejně jako opavský Václav Bujnoch. | foto: Archiv USK Praha

11 2017
Kooperativa NBL má druhý rok po sobě českého nejužitečnějšího hráče. Poprvé ve své kariéře jím byl zvolen Jaromír Bohačík, čtyřiadvacetiletý lídr basketbalistů USK Praha, navazuje na Jakuba Šiřinu z Opavy.

Bohačík byl s 33 a půl minutami třetí nejvytíženější muž dlouhodobé části ligy, stal se druhým nejlepším střelcem s průměrem 17,9 bodu, sedmým doskakovačem s průměrem 6,6 a přidával i 2,4 asistence a 6,2 získaného faulu, což bylo s převahou nejvyšší číslo soutěže.

V pěti zápasech dosáhl dvojciferných statistik v bodech i doskocích, třikrát nastřílel přes 30 bodů, navíc meziročně vylepšil svou dvojkovou střelbu o sedm procent, trestné hody o 13 procent a jeho střelecký průměr vzrostl o 3,6 bodu na utkání. Hlavně však svůj tým dotáhl ke čtvrtému místu před play-off, což je pro Pražany nejlepší pozice za posledních 16 let.

„Abych řekl pravdu, tak jsem to vůbec nečekal, protože jsem úplně zapomněl, že se něco takového vyhlašuje. Takže mě to hodně překvapilo,“ komentoval ocenění Bohačík v rozhovoru pro ČTK a Radiožurnál. „Je to týmový sport, takže to ocenění beru jako ocenění týmu, protože se to dalo za umístění USK v tabulce.“

Proto počítá s tím, že spoluhráče nějak odmění. „Pokutovník nemáme, ale něčím do kabiny přispěju. Tím, že vyhrál i trenér a Pavel Grunt, tak to asi bude velká párty na konci sezony. Ale doufám, že si ji užijeme až za dlouhou dobu, že to teď není na pořadu dne,“ přál si Bohačík, aby USK postoupil přes čtvrtfinále NBL s Opavou i přes úvodní jasnou prohru 53:82.

Ocenění pro Jaromíra Bohačíka bylo jen jedním z řady úspěchů v rámci každoroční ankety Hvězdy Kooperativa NBL, jež ukořistili Pražané.

Po míči se natahují Pavel Grunt z USK Praha a Tomáš Pomikálek z Děčína (vpravo).

Po míči se natahují Pavel Grunt z USK Praha a Tomáš Pomikálek z Děčína (vpravo).

Hráčem s největším zlepšením byl zvolen dvaadvacetiletý pivot Pavel Grunt a Nejlepším koučem Slovinec Mirsad Alilovič, který ve své třetí sezoně na lavičce USK atakoval až do předposledního kola nadstavby i třetí místo v tabulce.

Zatímco většina oceněných se z roku na rok mění, jedna stálice zůstává. Jmenuje se Radek Nečas. Pivotman pardubické Beksy se v anketě, v níž hlasují ligoví trenéři, kapitáni týmů, generální manažeři a další basketbaloví odborníci, už popáté za osm let trvání tohoto ocenění stal nejlepším obráncem sezony.

Radek Nečas z Pardubic (červenobílá) zakončuje přes ruku Davida Machače z Kolína

Radek Nečas z Pardubic (červenobílá) zakončuje přes ruku Davida Machače z Kolína

Slovinský trenér Mirsad Alilovič diriguje hru USK Praha.

Slovinský trenér Mirsad Alilovič diriguje hru USK Praha.

Do ligového All-Star byli vedle Jaromíra Bohačíka zvoleni i pardubický Dominez Burnett, který je střelcem soutěže, dále nymburský atlet Howard Sant-Roos a pod košem toto trio doplnili děčínský Pavel Houška a po své kariérní sezoně ústecký Ladislav Pecka.

Hvězdy Kooperativa NBL 2016/17 - výsledky ankety

MVP Kooperativa NBL:
Jaromír Bohačík (USK Praha)

Nejlepší obránce:
Radek Nečas (BK JIP Pardubice)

Hráč s největším zlepšením:
Pavel Grunt (USK Praha)

Nejlepší trenér:
Mirsad Alilovič (USK Praha)

Nejlepší pětka Kooperativa NBL:
Jaromír Bohačík (USK Praha)
Dominez Burnett (BK JIP Pardubice)
Howard Sant-Roos (ČEZ Basketball Nymburk)
Ladislav Pecka (Sluneta Ústí)
Pavel Houška (BK Armex Děčín)

Nejlepší česká pětka:
Jakub Šiřina (BK Opava)
Jaromír Bohačík (USK Praha)
Vojtěch Hruban (ČEZ Basketball Nymburk)
Ladislav Pecka (Sluneta Ústí)
Pavel Houška (BK Armex Děčín)

Nejlepší zahraniční pětka:
Howard Sant-Roos (ČEZ Basketball Nymburk)
Dominez Burnett (BK JIP Pardubice)
Lamb Autrey (BK JIP Pardubice)
DeShawn Painter (NH Ostrava)
Hunter Mickelson (Dekstone Tuři Svitavy)

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze