Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Japonská golfistka byla vzteky bez sebe a pak potrestala sama sebe

Juko Micukaová.

16 2010
Zvláštní pohled se naskytl divákům ženského turnaje World Golf Championship v japonském Cukubamirai. Domácí hráčka Juko Micukaová předvedla záchvat vzteku. Se značnými následky pro její kariéru.

Rozhodčí přišli golfistku napomínat za pomalou hru. Když zjistila, že dostala dvě trestné rány, přimělo ji to nejprve praštit holí, což jí nestačilo a totéž provedla ještě s několika dalšími.

V okamžiku, kdy se nad hřištěm rozlehl Micukaové pronikavý řev, prošpikovaný ne zrovna vybranými výrazy, začalo být jasné, že nejde o žádnou drobnost.

Když se Japonka uklidnila, nepokračovala už ve hře a rovnou odešla do klubovny Ibaraki Golf Clubu. Bylo jasné, že trest ji nemine.

Protože se jí věc dobře rozležela v hlavě, nabídla sama, že se nezúčastní nejbližších osmi domácích a tří zahraničních turnajů. Japonská PGA její návrh přijala, udělila Micukaové ale navrch ještě finanční trest v rekordní výši dvou milionů jenů (asi 450 tisíc eur).

"Je to nejvyšší trest, jaký jsme kdy udělili, a odráží závažnost provinění, hájil rozhodnutí řídicího orgánu ředitel okruhu Hidetoki Okani.

Agentura Reuters připomíná, že japonská profesionálka přijde o významnou příležitost získat nějaké finanční výhry na dobře dotovaných turnajích, ale mohla dopadnout i hůř. V roce 2006 suspendovala JPGA hráče na deset let za falšování údajů na skórkartě.Najdete na iDNES.czmobilní verze