Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jansta byl už potřetí zvolen prvním mužem českého basketbalu

Miroslav Jansta | foto:  František Vlček, MAFRA

25 2017
Předsedou České basketbalové federace byl potřetí za sebou zvolen Miroslav Jansta. Pětapadesátiletý právník, který je zároveň prezidentem mistrovského Nymburku a také šéfem České unie sportu, dostal nově mandát na pět let. Dosud bylo období o rok kratší.

Místopředsedy mu budou dělat Zdeněk Bříza a Jiří Zídek mladší, který byl rovněž zvolen potřetí. Rozhodla o tom v Praze úterní valná hromada ČBF.

Jansta patří k nejmocnějším lidem v českém sportu i díky své politické kariéře. Od roku 1993 je členem ČSSD. V mládí hrával basketbal a volejbal a v roce 1995 se vrhl na funkcionářskou roli. Stál za vzepětím basketbalu v rodném Nymburce a pomáhal vybudovat klub, který nyní útočí na čtrnáctý titul v řadě a patří mezi nejlepší basketbalové kluby střední Evropy.

Do vedení ČBF se zapojil v roce 2002, kdy se stal členem výkonného výboru. V roce 2009 byl zvolen předsedou a úspěšně vedl organizační výbor pro MS žen 2010 uspořádaném v Česku.

Už tehdy neměl Jansta protikandidáta stejně jako při svém druhém zvolení v roce 2013. A ani pro letošní volbu se nenašel nikdo, kdo by Janstu v boji o nejvyšší basketbalový post vyzval.

Devítičlenný výkonný výbor ČBF doplní bývalý předseda Ivan Zach, který stejně jako Petr Vrážel obhájil svůj post. Novými členy jsou Tomáš Kotrč (předseda Asociace ligových klubů), Daniel Kurucz (předseda Asociace ženských ligových klubů), Petr Čeněk (předseda České asociace minibasketbalu) a Josef Mayer (předseda České asociace basketbalových trenérů).

Na valné hromadě se delegáti rozloučili s bývalým předsedou a dosavadním místopředsedou Milošem Pražákem, který odchází ze všech funkcí na ČBF. Bývalý reprezentant byl v řídících funkcích československého a českého basketbalu 27 let.

Výsledky volební Valné hromady ČBF

Předseda ČBF: Miroslav Jansta

První místopředseda ČBF: Zdeněk Bříza

Místopředseda ČBF: Jiří Zídek

Výbor ČBF: Miroslav Jansta, Zdeněk Bříza, Jiří Zídek, Ivan Zach, Petr Vrážel, Tomáš Kotrč, Daniel Kurucz, Petr Čeněk, Josef Mayer

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze