Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Janiše čeká ve středu testování u Jordanu

1 2003
Praha - Testovací jízdy za volantem monopostu stáje Jordan, to čeká ve středu na českého jezdce Jaroslava Janiše. "Je to splnění snu. Bude to skvělá zkušenost, není mnoho jezdců, kteří jeli s vozem F1," těší se Janiš. Po Tomáši Engem bude druhým Čechem který usedne do vozu formule 1.

Osmý jezdec celkového pořadí uplynulého ročníku mezinárodního mistrovství formule 3000 má za sebou dvoudenní návštěvu továrny Jordanu v Silverstone, minulý týden si vyzkoušel také jízdu na simulátoru, aby si osahal volant a zejména řazení.

Usednout by měl do vozu s označením Jordan-Ford EJ13. Oznámil to Janišův
manažer Antonín Charouz prostřednictvím agentury BPA.

"Chci toho maximálně využít. Jsem si jistý, že se naučím hodně věcí, které budou užitečné v jakékoliv disciplíně motoristického sportu," povídal.

Janiš věří, že mu testy pomohou v další kariéře. "Samozřejmě, že je to spíše otázka pro mého manažera, ale jsem přesvědčen, že vždy se hodí mít ve svém životopisu zkušenost s F1. Naučíte se hodně věcí, které jsou bezesporu přínosné," vykládal. Prý by mu mělo stačit pět až deset kol, aby si na vůz zvykl.

"Musím se naučit brzdit, řadit, přidávat plyn," plánoval. Potom by podle svých slov už měl být schopen plně pracovat na technickém programu týmu. Věří i v dobré počasí.

"Doufám, že bude suchá trať, jinak to bude komplikovanější. Potřebuji stabilní
podmínky, jinak nebudu moci srovnávat výsledky, což je základem každého testu," řekl. Jordan bude testovat také Nicka Heidfelda, pilota Sauberu. "Bude zajímavé vědět, jak na tom budu ve srovnání s ním," uvedl Janiš.

Testovat bude dva dny, zejména pneumatiky Bridgestone. "Tým chce také vyzkoušet nějaké nové díly aerodynamiky. Nicméně přesný program bych se měl dozvědět až v úterý ve Španělsku," vysvětlil. Tvrdě prý pracoval i na své kondici.

"Výsledky jsou pozitivní, takže po této stránce neočekávám žádné problémy," ujistil. "Pro Jarka je to perfektní příležitost dokázat, že zvládne řízení vozu F1," dodal Charouz.

Nový pilot Jordanu Nick Heidfeld testoval 3. - 4. prosince v Jerezu spolu s Jaroslavem Janišem.

V prvním prosincovém týdnu 2003 testoval vůz F1 (williams FW25) i syn trojnásobného mistra světa formule 1 Nelsona Piqueta Nelsinho.

Nelsinho Piquet okusil v Jerezu podruhé v životě jízdu ve voze formule 1.

Jaroslav Janiš cestoval kvůli přípravě monopostu jordan do sídla britského týmu v Silverstone.

Jaroslav Janiš cestoval kvůli přípravě monopostu jordan do sídla britského týmu v Silverstone. Mechanici mu právě berou "míru" na sedačku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze