Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Janiš a Pergl mají dva body

8 2003
Anderstop - Jezdci českého týmu MENX Jaroslav Janiš a Robert Pergl získali v nedělním závodě šampionátu FIA Grand Turismo na trati ve švédském Anderstorpu další dva body za sedmé místo ve své třídě N-GT. Celkově tak stáj nasbírala už více než dvacet bodů. Závod rozjel na suché trati Pergl, který se snažil udržet kontakt se soupeři i přes nevýhodu těžkého vozu. Po devadesáti minutách převzal vůz Ferrari 360 Modena Janiš, který už vydržel bez tankování až do cíle.

"Máme další dva body, což se počítá. Od začátku jsem jel ostře, ale měli jsme odlišnou strategii od většiny týmů, takže se to obtížně dalo srovnávat," zhodnotil Pergl.

Janiš se pak snažil stahovat soupeře před sebou. "Ale v polovině závodu, kdy jsem se dostal do vozu, už byly relativně velké rozestupy, takže jsem většinou jel bez přímého kontaktu se soupeři," řekl.

Pergl je v průběžném pořadí jezdců na devátém místě s 20,5 bodu. Janiš při dvou startech nasbíral 13,5 bodu a je na 22. pozici. Týmu MENX patří sedmá příčka s 20,5 bodu.

Výsledky:
Skupina N-GT:
1. Sugden, Collard (Porsche 996) 111 kol, 2. Ortelli, Lieb (Porsche 996) 110, 3. Davies, Turner (Ferrari 360 Modena) 110,... 7. Pergl, Janiš (Ferrari 360 Modena) 108 kol.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze