Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janda povečeří s prezidentem Klausem

Ministr Kühnl dává cenu Neumannové - Ministr obrany Karel Kühnl (vpravo) předal ocenění úspěšným armádním sportovcům včetně olympijské vítězky Kateřiny Neumannové a lyžaře Ondřeje Banka. | foto: Michal KrumphanzlČTK

27 2006
Praha - Perný týden plný oficialit mají před sebou česká lyžařská esa. Olympijská vítězka Kateřina Neumannová a vítěz Světového poháru skokanů na lyžích Jakub Janda plní po úspěšné sezoně společenské a sponzorské povinnosti a budou objíždět republiku.

Oba dnes převzali ocenění od ministra obrany Karla Kühnla a v týdnu se  sejdou ještě jednou ve čtvrtek v Liberci na oslavě 50 let armádního sportu.

Vrcholem Jandova týdne bude úterní účast na večeři s prezidentem Václavem
Klausem ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se připojí k vedení města a dalším
významným osobnostem regionu. "To není večeře se mnou, já se tam míchnu," řekl dnes Janda novinářům. 

Vedle něho byli pozváni například olympijský vítěz ve skoku na lyžích Jiří  Raška či jezdec vytrvalostních rallye Karel Loprais. Na významnou večeři  půjde v obleku. "Budu muset koupit novější košili," plánoval vítěz Turné  čtyř můstků před prvním osobním setkáním s hlavou státu.

Janda usedne k jednomu stolu s prezidentem dříve než Neumannová, která  dostala od Klause osobní pozvání k návštěvě Pražského hradu krátce po  triumfu na olympijské volné třicítce.

"I kvůli mému sportování se zatím  nepodařilo podřídit panu prezidentovi a další termín naší schůzky dosud  domluven není," řekla lyžařka.

Olympijská vítězka Kateřina Neumannová obdržela  Záslužný kříž II. stupně z rukou ministra obrany Karla Kühnla, který dnes v  Praze ocenil úspěšné armádní sportovce ze zimní olympiády v Turíně. Trenér  běžkyně na lyžích Stanislav Frühauf dostal Záslužný kříž III. stupně, další  lyžaři v čele se skokanem na lyžích Jakubem Jandou převzali děkovné listy a  broušené upomínkové předměty.

Neumannová v úterý zamíří za povinnostmi do Brna, ve středu bude k vidění v
Českých Budějovicích a ve čtvrtek v Liberci. "Čeká mě týden oficialit.  Vezmu to z jedné vody vše a pak si budu užívat klid," těšila se na páteční  odjezd na dovolenou do italského Val di Fiemme. "To bude běžecká a  sjezdařská dovolená s kamarádkou," řekla.

Rozhodování o budoucnosti nechává Neumannová na půlku dubna. "Jsem na jednu  stranu nakloněná, ale definitivně nejsem rozhodnutá," řekla.

Uvažovat o  další kariéře bude i na zatím blíže neurčeném pobytu u moře. "Abych získala  odstup," dodala Neumannová. Vedle své hlavy musí vzít v potaz i názory lidí  kolem sebe. "Je to individuální sport, ale bez realizačního týmu bych nic  nedokázala," řekla závodnice.

Sedmadvacetiletý Janda bude po večeři s prezidentem na předávání cen fair  play, čtvrteční armádní veselici a v pátek usedne do poroty soutěže o miss
středních škol. "Hodnotit budu podle mého vkusu. Pěkná holka je pěkná  holka. Měla by být pěkná a inteligentní," řekl.

Na dovolenou by chtěl Janda podobně jako Neumannová někam za teplem. "K
moři a třiceti stupňů Celsia," zasnil se Janda. Moc se ale netvářil na  návrh svého manažera Františka Ježe, aby zkusil Keňu.

"To se mi zdá příliš  exotické. Nevíš, do čeho jdeš. Jeho kamarád tam byl a prý to bylo  fantastické, ale moc nevím," řekl Janda. Na dovolenou má termín od 10. do  20. dubna. "Do toho se musím trefit," dodal.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze