Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janda netrefuje odraz, ale stačí to

18 2006
Planica - Zdá se, jako by jen kontroloval pozici zpovzdálí. Přesto platí: Jakub Janda míří za ziskem Světového poháru skokanů. Jako první Čech v historii. Největší můstek světa HS-215 včera přivítal skokany tradiční sluneční září. Teplý vzduch prodlužoval lety, v Jandově případě to však neplatilo.

V tréninku skočil 191 metrů (31. místo), v kvalifikaci 185 metrů (37.). Lépe dopadl i Jan Matura se 184 metry v pohlednějším stylu.

Fin Ahonen, poslední soupeř v boji o celkové prvenství, byl se 191,5 metru až třicátý. Pokud by to tak skončilo dnes, je rozhodnuto. A Janda už by nemusel nastoupit do posledního závodu v neděli.

"Pořád se mi nedaří správně odrazit. Zase to nevyšlo, neodletělo mi to. Mám špatnou polohu při nájezdu a těsně před hranou to v rychlosti už nedokážu napravit," vysvětloval.

Jako lídr ani do kvalifikace nemusel. "Ale je krásné počasí, potřeboval jsem si to ještě znovu vyzkoušet."

V tréninku měl skoro nejnižší nájezdovou rychlost, o dva kilometry méně než nejlepší soupeři. Nejdál dolétl Rakušan Koch – 222,5 metru – ukázali se i Norové. "Ingebrigtsen a Romören budou patřit k nejlepším," potvrdil Janda.

Jeho spolubydlící Borek Sedlák ho nutí chodit ve žlutém čísle vládce Světového poháru i po pokoji. "Nebo provokuje, že venku strašně fouká," stěžuje si s úsměvem Janda.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze