Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janda: Mladý Koudelka je dost drzý

22 2006
Kuusamo - Skokané na lyžích Jakub Janda a Roman Koudelka jsou prý jako Steve a Doug Butabi. Tedy dvojice z filmové komedie Noc v Roxbury. Hodný a zlý. Ještě lépe - blbý a blbější. Nebo je to snad naopak? "Samozřejmě, já jsem ten hodný," usmál se sedmnáctiletý talent Koudelka. "Na svůj věk jsi docela drzý," dobíral si ho o jedenáct let starší Janda.

Třebaže je mezi oběma velký věkový rozdíl, padli si do oka. Když to jde, sdílí spolu pokoj. "Vedle něj omládnu," tvrdí Janda. Koudelka mu svou přítomností pomáhá oprostit se od psychický tlaků, neboť Janda neustále vymýšlí, jak mladšímu kolegovi znepříjemnit život.

"Miluje svůj polštářek, tak mu ho vždycky schovám, to je pak nepříčetnej," usmívá se Janda potutelně. Svého parťáka si ale chválí. "I když si někdy hodně dovoluje. Musím na něj udělat bububu."

Na pokoji jsou spolu také v těchto dnech ve finském Kuusamu, kde v pátek začne nový ročník Světového poháru. Bydlí v apartmánu, takže jsou s nimi i další členové reprezentace. Mohlo by se zdát, že s blížícími se důležitými závody budou všichni nervózní. Opak je ale pravdou.

"Vypněte to, mám telefon," volal Janda během rozhovoru s ČTK v obavě, aby nepřišel o úryvky z filmu o Švejkovi. "Před chvílí jsme se tady koukali na Homolkovy," doplnil skokan. Mají prý k dispozici asi padesát filmů.

Samozřejmě i Jáchyme, hoď ho do stroje, kde hraje Luděk Sobota populárního Františka Koudelku, parťákova jmenovce. "To už známe nazpaměť," usmál se Janda.

Janda přitom Romanovi v duchu trochu závidí. Sám se prý dřel do šestadvaceti, než dosáhl na medaile z mistrovství světa. "A on už ve čtrnácti letech měl dobré výsledky," uvedl. Občas mu nicméně i poradí. "On se ale musí srovnat sám," dodal.

Když byl Janda mladý, role jeho mentora se zhostil František Jež, jeho současný manažer. Vztahy mezi nimi prý tehdy byly vážnější. "Kdybych byl tehdy drzý jako on dnes, to bych dostal pěkně za uši," vzpomínal Janda. I proto prý Koudelku občas zavře na balkoně. "Dovoluje si čím dál víc," vtipkoval.

Stali se z nich ale dobří parťáci, kteří spolu hovoří takřka o všem. Jen o skákání na lyžích se na jejich pokoji nikdy nemluví. To téma je tabu. Na můstku jsou soupeři.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze