Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janda je blízko podpisu smlouvy

25 2006
Praha - Konečně lepší zpráva v kauze skokana na lyžích Jakuba Jandy! Hrozba, že by vítěz Světového poháru měl pozastavenou nominaci na závody a v krajním případě by mohl reprezentovat jinou zemi, je po čtvrtečním jednání jeho manažerů s vedením lyžařského svazu zřejmě zažehnána. V pondělí by Janda mohl podepsat reprezentační smlouvu.

"Celkem věřím tomu, že by tomu nemělo nic bránit," řekl Jandův manažer František Jež.

A podobně mluvil Lukáš Sobotka, předseda Svazu lyžařů České republiky. "Vypadá to, že jsme se nějak dohodli. Našli jsme nějaké průniky a teď řešíme, jak technicky zajistit, aby se představy střetly ve smlouvě."

Sporným bodem jednání mezi Jandou a úsekem skoku na lyžích bylo využití reklamních ploch na závodníkově výstroji. Ty drží úsek a Jandův manažer požadoval určitou kompenzaci. Loni činila 1,05 milionu korun. Svaz nejspíš na odstupné přistoupil s tím, že výše částky nebude zveřejněna.

"Úsek ty peníze neměl a výkonný výbor bude muset sáhnout hluboko do kapsy, abychom ty představy týmu kolem Jandy aspoň trošičku splnili," řekl Sobotka.

Jandovi manažeři jednali se zástupci úseku skoku o podobě kontraktu neúspěšně skoro půl roku. Situace se vyhrotila natolik, že rada úseku požádala v úterý výkonný výbor o pozastavení nominace vítěze Turné čtyř můstků na závody, dokud nepodepíše.

Ve středu se do patového stavu vložilo vedení svazu a po dvou dnech je dohoda na spadnutí.

Součástí řešení je prémiový systém za umístění na mistrovství světa v Sapporu 2007 i ve Světovém poháru. Ten by se měl týkat všech reprezentantů v olympijských disciplinách. Výše bonifikací má být podle návrhu v porovnání s dřívějšími bonusy dvojnásobná.

Jandu čeká v sobotu další závod letní Grand Prix v polském Zakopaném, o týden později se představí ve slovinské Kranji.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze