Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plavkyně Klusáčková se v Pardubicích vyhoupla na pódium i s dětmi

Plavání - ilustrační foto | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

19 2014
Mluvit o věku u dámy bývá nezdvořilé, ale tady to jinak nejde. Jana Klusáčková-Myšková, účastnice letních olympiád v Athénách a Pekingu, ukončila kariéru už v roce 2008. Teď se - v šestatřiceti letech - v sobotu dvakrát odrazila z bloků při Velké ceně města Pardubic. A na 50 metrů volný způsob i ve štafetě 4x50 metrů ve stejné disciplíně za domovský SCPA Pardubice z toho byly bronzové medaile.

Individuální triumf si vychutnávala na stupínku i se svými dětmi. "Nebyl to žádný návrat, já se nechala v pondělí vyhecovat jedním trenérem, že si mám dát padesátku. Tak jsem si ji zaplavala. Pro potěšení," vysvětlila vytáhlá sportovkyně, jež stále drží národní rekord na dvojnásobné trati (55,42 vteřiny).

Získala jej v barvách PK Hradec Králové před téměř šesti lety na mistrovství republiky v Praze-Podolí. Na pardubické padesátce dosáhla výkonu 27,35 vteřiny za vítěznou Annou Kolářovou z Bohemians Praha a Sabinou Dostálovou z pražského Sport Project Swimmingu.

Jana Klusáčková

Jana Klusáčková

"Já si říkala, že když to poplavu pod 28, bylo by to k mému věku takové hezké. Mám hrozně velkou radost. Děti si to užily, takže dobrý," uvedla Klusáčková-Myšková.

Na Velkou cenu se nijak zvlášť nepřipravovala, nemá kdy. "Vůbec netrénuju. Mám práci tady v Aquacentru a k tomu dvě malé děti. Ale jsou tam léta zkušeností a tréninkové dřiny z dřívějška, to se nezapomíná. Myslím, že ještě pár let bych něco podobného měla zvládnout," pokračovala nynější sportovní manažerka pardubického bazénu, která zároveň Velkou cenu každoročně pomáhá organizovat.

"Odpoledne jsem musela ty povinnosti trochu šidit. Měla jsem komentovat do internetové televize, ale v půlce jsem se musela sebrat a odejít kvůli štafetě. Jinak to bylo lítání celý den. Když se něco pořádá, tak se furt něco děje," dodala.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze