Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Veselý přijal sázku od čtenáře a hovořil o motivacích pro sezonu v NBA

Jan Veselý | foto: Karel Pešek, MAFRA

6 2013
Potrénoval, poobědval a k on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz se pohodlně usadil v hotelové lobby. A pak basketbalista Jan Veselý promluvil nejen o svém působení v zámořské NBA, ale i výkonech české reprezentace na právě probíhajícím mistrovství Evropy ve Slovinsku.

Veselý začal šampionát ve velkém stylu. Se 17 body, sedmi doskoky a třemi bloky se blýskl už proti Slovinsku, na těsné výhře nad Polskem se podílel dokonce 23 body, 14 doskoky a čtyřmi zisky.

Zatím je druhým nejlepším střelcem celého turnaje a vede statistiku doskočených míčů. Není proto žádný div, že byl třiadvacetiletý hráč Washingtonu při on-line rozhovoru dobře naložený. Se čtenářem Janem Constantinem se dokonce vsadil.

Sázka se týká střelby trestných hodů, slabiny Jana Veselého v NBA i v prvním duelu na Eurobasketu, ale silné stránky v utkání s Polskem. Pokud bude i nadále proměňovat dvě třetiny svých trestných hodů, věnuje vyzyvatel 1 000 korun na konto Fondu ohrožených dětí. Pokud ne, zaplatí stejnou sumu český pivot.

ODPOVĚDI českého basketbalisty Jana Veselého ZDE

Většina čtenářských otázek mířila zcela podle očekávání k zámořské NBA. V ní odehrál Veselý už dva ročníky, ale příliš se neprosadil. Od třetího ročníku si ale slibuje víc. "Budu se snažit, abych si v tom velkém rybníčku zaplaval jako velká ryba," nevzdává se svého snu.

Léto prožil v tělocvičně a snažil se, aby se stal co možná nejvšestrannějším hráčem. "Pracuji na střelbě z dálky a taky na big man skills (pivotmanských dovednostech)," prozradil.

Skutečnost, že Washington před pár týdny rozšířil své řady o zkušeného Ala Harringtona, jenž by mohl být jeho rivalem v sestavě, nebere Veselý vůbec negativně. "Je to další motivace k tomu, abych se zlepšoval a šanci v týmu si vybojoval," tvrdí.

Jak smýšlí o české naději postoupit ze skupiny do osmifinálové fáze evropského šampionátu? Co prozradil o zdravotních potížích spoluhráče Tomáše Satoranského? A čím se ve Slovinsku zabývá ve volných chvílích? I to se dočtete v přehledu odpovědí Jana Veselého.

ODPOVĚDI českého basketbalisty Jana Veselého ZDE

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze