Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krále Obra vyřadilo zranění. Moc mě to mrzí, říká Jobánek

VÍTĚZNÝ HATTRICK. Tři starty, tři výhry. Jan Jobánek si Obří verzi Drápala absolutně podmanil. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

30 2017
V síni slávy vítězů Obr Drásala se skví pouze jeho jméno. Loni na nejtěžším českém bikemaratonu završil vítězný hattrick. Čtvrtý triumf za sebou však Jan Jobánek nepřidá.

Neoficiální král Hostýnských vrchů bude sledovat zápolení svých soupeřů na dálku, před čtyřmi dny se podrobil operaci přetržených křížových vazů.

„Moc mě mrzí, že se letos nezúčastním. A jedno, jestli bych vyhrál, nebo ne. Drásal je jedním z nejkrásnějších závodů sezony a bral jsem ho vždycky jako velkou výzvu,“ vyznal se Jobánek, který také dvakrát ovládl klasického Drásala, a dohromady tak vlastní pět rekordních vítězství.

Co se vám stalo?
Má to delší průběh. Vazy jsem si natrhl v zimě při hokeji. Pak jsem jezdil, ale při seskoku z kola jsem dopadl na nohu a oslabené koleno nevydrželo. Když jsem zjistil, že jsou vazy přetržené, bylo jasné, že letos už nic nestihnu.

Ale na operaci jste šel až tento týden.
Bylo to nejlepší řešení. Potřeboval jsem koleno zesílit a rozpohybovat. Proto jsem musel počkat. Zatím jsem měl štěstí na zranění, nikdy jsem neměl ani nic zlomeného. Tohle je můj nejvážnější zdravotní problém, ale ke sportu to patří.

Měl jste formu?
Letos jsem moc neodzávodil. Jel jsem jenom tři závody, takže těžko říct, jak bych se připravil na Drásala. Celkově mi sedí, těšil jsem se. I díky parádní atmosféře je to asi můj nejoblíbenější bikemaraton.

Kdy se vrátíte k závodění?
Nevím. U každého je to individuální. Když to půjde dobře, za měsíc bych se chtěl posadit na kolo a pomalu zvyšovat intenzitu. Nechci nic uspěchat. Už se budu chystat na příští sezonu. Chci objet všechny závody, na kterých jsem letos nemohl startovat.

Koho tipujete, že bude druhým vítězem Obr Drásala?
Závod budu sledovat. Favoritem bude určitě Honza Fojtík, který loni dojel druhý. Ve čtvrtek jsme si psali a hodně dobře prý vypadá Rakušan Wolfgang Krenn. Překvapit by mohl Filip Adel z naší stáje, jestli bude startovat. Minulý týden jel mistrovství světa v maratonu a ještě byl unavený.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze