Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z Válečníka se stal Pandou. Při loučení slzy byly, přiznal Jiříček

Jan Jiříček během premiéry za basketbalové Ústí nad Labem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

28 2015
Do hlediště ústecké haly napochodoval kompletní tým basketbalových Válečníků z Děčína a roztáhl transparent: Jeli díky! Patřil jejich už bývalému spoluhráči Janu Jiříčkovi, pro něhož to byla rozlučka s touhle mimořádnou partou a zároveň podpora při premiéře v novém působišti. 24letý křídelník nečekaně přestoupil z Děčína do Ústí a hned při svém pondělním debutu mu pomohl k výhře nad Jindřichovým Hradcem 86:73.

„Nebudu kecat, při loučení s Děčínem byly slzy, v tomhle jsem měkkej. Ale život jde dál, tak to beru,“ říkal po své vítězné ústecké premiéře Jiříček.

Cítíte se pořád jako děčínský Válečník, nebo už spíš jako ústecká Panda?
Válečníka tam pořád mám (ukazuje na srdce), to nikdy nepřestanu. Ale už jsem i Panda. A jsem tady moc rád.

Fotogalerie

Váš přestup z Děčína do Ústí docela překvapil. Jak se seběhl?
Jednoduše. Neměl jsem takové výkony, jaké bych měl mít. Ústí mi nabídlo, jestli k nim chci jít, a já to přijal. To je celé. Proti Děčínu nemůžu říct jediné špatné slovo, udělal ze mě to, co jsem.

Děčín se asi neopouští lehce.
Samozřejmě, že ne. Ústí beru, ale Děčín je nejlepší parta v republice, to nikdy jiné nebude. Může za to Kuba Houška (děčínský kapitán). Dokud tam bude, tak to bude bez debaty nejlepší grupa.

Co vám bude chybět? Plesy, originální oslavy výher?
Chybět mi bude všechno, byť v Ústí to taky funguje. Kluci tady třeba chodí do škol a tak. Ale prostě v Děčíně je to jiné.

Na druhou stranu vám angažmá ve Slunetě Ústí může pomoct po basketbalové stránce. Vnímáte to tak?
Proto jsem sem šel. Děčínu dál přeju a fandím, běda jestli letos nebudou mít ty dvě placky (smích). Ústí je horší tým než Děčín, ten je přece jen ještě trochu jinde. Ale já chci pomoct a hlavně potřebuju hrát, hrát, hrát!

A třeba se pak jednou vrátíte zpátky do Děčína.
Nikdy nejsou zavřené dveře, byť jsme si to neřekli přímo. Ale já takhle daleko nekoukám. Teď jsem v Ústí a budu za něj hrát. Vážím si toho, jak moc o mě stáli, že mi dali dlouhou smlouvu na dva a půl roku. Asi tady chvíli pobudu. Teď chci pomoct hlavně do play-off a vyhnout se Nymburku. A jestli narazíme na Děčín, tak to bude hodně pikantní.

Měl jste hodně dobře našlápnuto, v létě jste byl dokonce na kempu reprezentační rezervy. Co bylo za poklesem vaší výkonnosti?
Kdybych to věděl, tak jsem asi v Děčíně. Těžká otázka. Nevím, co se stalo, musím víc makat. Klukům se daří, je tam velká konkurence, o tom žádná. Já prostě neměl ta čísla taková, jaká bych chtěl. Takže ten krok vedení naprosto chápu.Najdete na iDNES.czmobilní verze