Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zatím jsme pomalí, mrzí volejbalového reprezentanta Veselého

Jakub Veselý | foto: Ladislav Němec, MAFRA

7 2015
Vytáhlý blokař Jakub Veselý by měl patřit k hlavním oporám českých volejbalistů na říjnovém mistrovství Evropy. V pátek a v sobotu se představil s národním týmem ve dvou přípravných utkáních proti Slovákům v hale liberecké Dukly, odkud vystřelil do týmů z elitních evropských lig. Češi v prvním duelu 1:3 prohráli, pak soupeři porážku oplatili rovněž ve čtyřech setech.

„Jsme teď ve fázi přípravy na mistrovství Evropy, kdy sice už ubíráme posilovnu, ale stejně jsme ještě zatím takoví pomalí,“ přiznal 29letý bývalý blokař Dukly Liberec Jakub Veselý.

Co vám ještě ukázaly první dva zápasy přípravy na říjnový šampionát v Bulharsku?
Že ta technika ještě není taková, jakou bychom chtěli mít a že ještě nejsme v tom cíli, abychom byli připraveni na mistrovství Evropy. Na druhou stranu jsme rádi za každé vítězství, což se nám proti Slovensku ve druhém utkání povedlo. Vždycky to zvedne sebevědomí.

V každém z osmi setů proti Slovensku nastoupila jiná sestava, měl i tento fakt vliv na výkon týmu?
Točíme hodně hráčů, hledáme ideální sestavu. Myslím, že se to promítlo hlavně v sobotním vítězném zápase. V prvních dvou setech jsme Slováky přehrávali, dařilo se nám. Potom trenér udělal dvojstřídání, které nás trošku zabrzdilo. Chtěl vyzkoušet další hráče a každá zkouška něco stojí.

V Jablonci nad Nisou se připravujete na Euro už více než měsíc, jak náročné je to soustředění?
Docela dost. Trénujeme prakticky dvakrát denně, do toho máme třikrát týdně posilovnu. Snažíme se nabrat fyzičku, abychom měli dost síly a dynamiky na to hrát proti světovým týmům.

V těžké skupině máte domácí Bulhary, Němce a Holanďany, jaké jsou šance na postup?
Skupina je to fakt těžká. Ale můj osobní názor, že jsme momentálně v takové fázi, a tím nás nechci nijak podceňovat, že pro nás je teď každý soupeř na mistrovství Evropy těžký. Proto nevidím až takový rozdíl v tom, jestli hrajeme proti Finsku nebo domácímu Bulharsku. Prostě musíme ukázat, že na to máme a je jedno proti komu.Najdete na iDNES.czmobilní verze