Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský šach, M.A.T. Ke zlatu nás dovedla precizní obrana, tvrdí Škvařil

VÍTĚZNÉ KOLEČKO. Házenkáři Plzně slaví zisk mistrovského titulu, mezi nimi i Jakub Švařil. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

3 2014
Kulhali až o pět gólů, přesto pak povstali, dali šach, po něm i M.A.T. A plzeňská házená je po patnácti letech zlatá! Jen rok po fotbalistech a hokejistech ze stejného města. "Euforie! I když to v poločase na výhru moc nevypadalo, my jsme se dokázali zvednout," opájel se mistrovskými oslavami křídelník Jakub Škvařil, jehož Talent M.A.T. Plzeň po sobotní výhře 29:28 na půdě druhých Lovosic zvedal ušatý pohár.

Před sezonou jste právě z Lovosic přestoupil do Plzně. Není pro vás symbolické slavit tady?
Určitá symbolika tam je, navíc se mi v zápase i dařilo. Místní fanoušci jsou výborní a Lovosice mají na čem stavět. Pamatuju si, jak jsme tady před třemi lety s Lovosicemi hráli něco podobného. V posledním kole jsme prohráli zápas o titul s Duklou. Teď se to pro ně opakovalo, já jsem ale už na druhé straně a slavím titul. Svůj první. Jsem nadšený!

Zmínil jste lovosické příznivce, ale i ti plzeňští vytvořili výbornou kulisu.
Jsou neuvěřitelní! Jde o fanoušky z hokeje a fotbalu. Tyhle sporty teď nemají větší úspěch, ten máme my! Dohodli se, že přijedou, byli už na Dukle. V Plzni nám vytvářejí suprový kotel.

Co vás dovedlo ke zlatu?
Precizní obrana. Za sezonu jsme dostávali strašně málo gólů. I když se to v Lovosicích moc nepotvrdilo.

Fotogalerie

Proč se to tak zvrtlo?
Byl to zápas na život a na smrt a podle toho to taky vypadalo. Nasazení na sto procent, do všeho se šlo naplno, proto tenhle výsledek.

Trenér Šetlík běhal po čáře jako tygr v kleci.
Prožíval zápas možná víc než my. Věděl, o co jde. Že to můžeme dotáhnout, že mančaft na to máme. Šel do toho po hlavě. Kdyby nám mohl pomoct na palubovce, lítal by tam jak splašený.

Loni tituly hokejistů a fotbalistů, letos váš. Proč je Plzeň hlavním městem českého sportu?
Jsou tam dobří lidi, dobré nákupy a v tuhle chvíli i nějaké peníze. Všechno tohle hraje svoji roli.

Dotáhnou to Lovosice ke stříbru?
Myslím, že ano. Mají stabilnější kádr i výsledky než Hranice. Ty hrají suprově doma, venku jim to moc nejde. A končí právě v lovosické hale. Lovci mají suprový mančaft, šlapou pořád. Jen mají smůlu, že se vždycky najde jeden tým, který je v sezoně lepší. A letos jsme to my!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze