Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nemáme tak roztažená křídla, ale krize to není, míní děčínský lídr Houška

Zklamaný Jakub Houška (vlevo) na střídačce Děčína. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

11 2016
Prvenství je fuč. Basketbalový Děčín zažívá první útlum v jinak pořád skvěle rozjeté sezoně. Tři porážky v krátkém sledu Válečníky srazily z prvního místa NBL.

„Každý nám bude podsouvat, že jsme v krizi, říkat, že Děčín už není neporazitelný. Ale my si pořád držíme výkonnost, prohráli jsme s těžkými soupeři, to se může stát. Možná jsme v nějakém trošku útlumu, možná teď nemáme tak roztažená křídla, ale krize to není,“ ujišťuje děčínský kapitán Jakub Houška.

Válečníci postupně padli s Prostějovem, s Opavou a naposledy v Ostravě. „Nemáme teď tolik toho umu, momentálních záchvěvů, co jsme měli předtím. Ale jinak si myslím, že se neděje nic zásadního. Dřív jsme ty zápasy těsně vyhrávali, teď se to prostě jenom obrátilo. Najednou ten kousíček chybí, týmy jsou strašně vyrovnané, může se to vždycky překlopit na jednu nebo na druhou stranu.“

Pondělní porážka 83:85 v prodloužení v Ostravě byla pro Děčín pátá v sezoně a znamenala ztrátu vedení v lize.

„Bylo to hezké, ale nevím, jestli to byla jen otázka času. Nymburk asi na první místo patří. My jsme si ho podle mě mohli udržet déle, některé zápasy odehrát lépe, ale prostě jsme to nedokázali, tak jsme spadli na druhé. Není to nic strašného, co by nás mělo deptat. Teď budeme s Prostějovem bojovat o druhou pozici, ale nevzdáváme se ani prvenství. Kdyby Nymburk ještě jednou prohrál, měl by už hodně těžké to udržet,“ nevzdává se kapitán.

O víkendu čeká Válečníky první velký vrchol letošní sezony, Final 4 o pohárovou trofej v Pardubicích. Neobává se děčínský vůdce špatného načasovaní formy?

„To zase bude něco jiného. To je takový play-off zápas, do kterého člověk musí dát úplně všechno,“ burcuje Houška. Loni Válečníci získali stříbro, ve finále nestačili na Prostějov.

„Semifinále s Pardubicemi, to byla neskutečná bitva, v níž jsme se všichni vyždímali úplně na krev, a pak jsme ve finále neměli tolik síly. Je to zkušenost. Je jasné, že v semifinále si nejde ulevovat, ale víme, že teď v přípravě to nemůžeme napálit. Kouč ví, co nám naordinovat, abychom byli silní na pátek a mohli jsme vletět na Opavu.“

Vzhledem k absenci velmistra Nymburka je to pro Armex Děčín i ostatní účastníky Final 4 velká a asi také jediná šance na zisk trofeje. „Člověk má vždy nějaké sny, ale zase se k tomu nejde moc upnout, aby to pak nebylo příliš velké zklamání, kdyby to nevyšlo. Ale pohár bych vyhrát chtěl, byla by to hodně cenná trofej.“Najdete na iDNES.czmobilní verze