Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jaké jsou šance českých lyžařů?

15 2000
P r a h a - Čtyři čeští sjezdaři by se měli na severoamerickém americkém turné spustit z kopce při Světovém poháru, kde je čekají závody v Park City, Lake Louise a Aspenu. Pohár, který začal na konci října v Söldenu, se na tři závody přesune do USA a Kanady, pak se zase vrací do Evropy. Počítá se s také s čdskými závodníky? Jaké mají šance? Věří si?
Další informace o SP ve sjezdu najdete v čtvrteční MF DNES

Stanley Hayer, slalom a obří slalom: Kdo jiný by měl ve Světovém poháru bodovat, když ne on? To se mezi lyžaři říká od loňska, kdy rodilý Kanaďan dostal české občanství. "Zatím jezdím pomalu, zaostávám, ale ono se to spraví," uvedl minulý týden. Při Americkém poháru v Loveland Valley skončil až na 44. místě, na nejlepší propastně ztrácel.

Eva Kurfürstová, slalom: Laik sotva pochválí její minulý závod, premiéru Světového poháru v Söldenu. Dojela sedmačtyřicátá, pro leckoho tedy propadák. Od postupu do druhého kola ji však dělilo pouze o 1,01 vteřiny, což je velká naděje, že může bodovat. Proč ne zrovna v Americe? "Věřím, že se mi to v sezoně podaří."

Lucie Hrstková, obří slalom: Dřív platila za největší český talent, ale zatím nepřekročila vlastní stín. "Snad se to zlomí," doufá. Tři roky střádal její otec a trenér peníze, aby mohli oba odletět na Světový pohár na americké svahy.

Borek Zakouřil, sjezd a superobří slalom: Na nedávných fyzických testech v Olomouci dopadl výborně, nejlíp v životě. Jenže dva týdny marodil s kotníky a příprava se zpomalila. "Amerika mu prospěje, bude odvážnější," říká Jaroslav Máša, výkonný ředitel  svazu. Pokud by se Zakouřil přiblížil bodů, tedy k první světové třicítce, byl by to zázrak."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze