Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak začne Ryder Cup? Místo VIP večeře koncertem na stadionu pro 70 tisíc lidí

Millennium Stadium je stánkem, na kterém mají svůj domov velšské národní ragbyové i fotbalové družstva. Koncem září na něm proběhne slavnostní zahájení jednoho z nejprestižnějších golfových akci - Ryder Cupu. | foto: www.millenniumstadium.com

16 2010
Letošní Ryder Cup odstartuje na konci září koncertem "Vítejte ve Walesu", který proběhne na stadionu Millennium pro takřka 75 tisíc diváků.

Letošní Ryder Cup bude jiný než předchozí v americkém Louisville, podle pořadatelů má být blíž divákům. Změna se týká i zahájení turnaje. Dosud bylo zvykem, že Ryder Cup, tudíž prestižní klání mezi Evropou a USA, odstartovalo slavnostní večeří hráčů s VIP hosty, obvykle sponzory. Letošní ročník, který se hraje na slavném hřišti Celtic Manor ve Walesu, začne velký koncertem a show na stadionu Millennium v Cardiffu, který je schopen pojmout takřka 75 tisíc diváků.

Ryder Cup, trofej

Show na Millenniu proběhne 29. září, dva dny před tím, než golfisté zatýčkují při úvodních střetnutích. Samotný stadion je vzdálen jen několik kilometrů od golfového hřiště. Během slavnostního zahájení vystoupí řada celebrit z hudebního světa, jména ale pořadatelé prozradí později, stejně jako podrobnosti o tom, jak se na akci dostat.

Slavnostní zahájení jako prezentace Walesu

Lze očekávat, že kapacita bude snížena i o desetitisíce míst, přesto je to v porovnání s večeří pro několik desítek či stovek VIP hostů výrazná změna, jak na golf v době krize přitáhnout diváky. Millennium se mimochodem pravidelně zaplňuje při ragbyových či fotbalových zápasech.

Celtic Manor Resort, Ryder Cup, okolí

"Chceme hostům připravit vřelé přivítání," uvedl předseda velšské vlády Carwyn Jones. "Je to skvělá možnost, jak začít Ryder Cup a zároveň světu ukázat, co může Wales nabídnout," dodal. Lze očekávat, že zahájení se bude podobat startům olympiád s projekcí zajímavých koutů Walesu.

I když se Ryder Cup bude hrát až na přelomu září a října, už řadu týdnů mu zejména britská média věnují velkou pozornost. Tento týden je v Arizoně na programu světová jamkovka, kterou lze letos považovat za jednu z příprav. Kromě Tigera Woodse a Phila Mickelsona na ní bude kompletní golfová špička, která se vesměs skládá právě z evropských a amerických hráčů.

evropský tým, Royal Trophy

Evropané již mají jednu přípravu letos za sebou, když zejména hráči z širšího výběru vyhráli Royal Trophy, klání mezi Evropou a Asií.

Pořadí pro výběr hráčů do týmu USA pro Ryder Cup:

(osm hráčů se kvalifikuje)

1. Steve Stricker
2. Dustin Johnson
3. Lucas Glover
4. Stewart Cink
5. Tiger Woods
6. Phil Mickelson
7. David Duval
8. J.B. Holmes
9. Ryan Palmer
10. Ben Crane
11. Kenny Perry
12. Bill Haas

Žebříčky pro výběr hráčů do týmu Evropy pro Ryder Cup:

Světový: (čtyři nejlepší se kvalifikují)
1. Lee Westwood (Anglie)
2. Rory McIlroy (Sev. Irsko)
3. Ian Poulter (Anglie)
4. Padraig Harrington (Irsko)
5. Martin Kaymer (německo)

Evropský: (pět nejlepších se kvalifikuje)
1. Lee Westwood
2. Rory McIlroy
3. Ross McGowan (Anglie)
4. Ian Poulter
5. Simon Dyson (Anglie)

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze