Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak tráví Neumannová den bez lyží

Navrátilová a Neumannová - Martina Navrátilová a Kateřina Neumannová. | foto: Dan MaternaMF DNES

11 2006
Praha - "Těším se, jak si pokecáme u kafe," řekla Kateřina Neumannová před setkáním s legendární tenistkou Martinou Navrátilovou. "Snad nemusím mít přehnaný respekt." Včera se poprvé potkaly dvě velké dámy českého sportu. Navrátilová jen na chvilku vystoupila ze svého turnajového programu na Štvanici.

Zato Neumannová měla za sebou rušný den v centru metropole. Pro tentokrát toho víc napovídala než naběhala.

"Ale už na Šumavě začínám trénovat. Běhám, jezdím na kole. I když na Modravě ještě leží sníh," připomíná olympijská vítězka. Jen trenéra zatím nemá.

"Dva tři lidi z českého lyžování jsou ve výběru," odmítá prozradit jména. Rozhodne se do půlky června.

V Domě knihy na Můstku pokřtila "turínskou" publikaci Slzy, střepy a štěstí televizního moderátora Jaromíra Bosáka. "Chodím na golf, jednou týdně si dvě hodinky najdu," pochlubila se autorovi, který se sám nazývá golfovým pacientem.

"Už jsme se domluvili, že si spolu zahrajeme," připustil Bosák.

S darovaným pugétem a balíkem kindervajíček pro dcerku Lucii pak přeběhla Václavským náměstím do hotelu Jalta. Žádný raut, čekala ji besídka s chebskými studenty. "To byl očistec," postěžovala si jim na mediální peklo, které následovalo po turínském triumfu.

A ještě zavzpomínala na bláznivý návrat z olympiády v Naganu 1998. "Jsou kolem toho trošku fámy. Všichni byli unavení z dlouhé cesty a rozjelo se to až dvě hodinky před Prahou. Přiznávám, že polstrování ve vládním letadle bylo opravdu nacucané šampaňským."

Hochy v oblecích s kravatou a dívky v šatečkách k otázkám vyvolával pan profesor. Miroslav Stulák vozí už 17 let studenty za osobnostmi.

"Potkali jsme jich víc než pět set," ukazuje album s fotografiemi, které načíná diskař Ludvík Daněk. Kdo přijde po Neumannové? "Já chci jezdit pro radost a vychovávat děti," řekla.Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze