Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak něco "hoří", vyráží na zteč

30 2000
P r a h a - Běží poslední vteřiny zápasu Bohemians - Olomouc (2:2), domácí prohrávají.
Běží poslední vteřiny zápasu Bohemians - Olomouc (2:2), domácí prohrávají. K pokutovému území hostí se snáší centr, vzápětí střílí obránce Karel Doležal a míč se od tyče odráží do olomoucké sítě. Vyrovnáno! "Šel jsem do hlavičkového souboje a najednou koukám, balon mám u nohy," popisuje dvaadvacetiletý a téměř dvoumetrový stoper Bohemians. Právě tohoto hráče si před dvěma roky vyhlédl v dresu Poštorné trenér Bohemians Vlastimil Petržela. "Tak jsem bez váhání vystřelil. Míč šel nejdřív do branky a pak se začal stáčet na tyč. Byla to věčnost a já se modlil, aby skončil v síti."

Proč vám to neklapalo tak, jako když jste porazili Spartu?

Těžko říct, každý zápas je jiný. Hodně nás poznamenal vyrovnávací gól těsně před přestávkou. Proto jsme se hůř rozjížděli. A když jsme pak měli tlak, nedařilo se v koncovce.

Jak jste ze svého pohledu viděl dva inkasované góly?

Při prvním na mě vyzrál Vlček, když pustil míč mezi nohama Hapalovi, naběhl si, dostal míč zpátky a vystřelil. Škoda té Janáčkovy teče. Při druhém Kobylík bleskově prošel po pravé straně přes naše hráče a já už na něj ze středu obrany nestačil vyrazit. Když pak přihrál volnému Hapalovi, bylo to hotové.

A vzápětí jste s liberem Janáčkem vyrazili dopředu.

Býváme s trenérem dopředu domluveni, že když to začne opravdu hořet, musím na zteč. Tentokrát se mnou navíc vyslal do útoku i libera Janáčka.

Věřil jste, že ještě můžete vybojovat alespoň ten bod?

Samozřejmě. Vždyť gólů v posledních minutách dnes padá docela dost.

Dal jste první ligový gól. Co vás to bude u spoluhráčů stát?

Kolik musím dát do společné kasy, to si nechám pro sebe.

Co říkáte tomu, že se o vás zajímá francouzský prvoligový tým Toulouse?

To by potěšilo každého. Ale já o tom vím jen něco z doslechu a vůbec se tím nezabývám. Snažím se hrát, jak nejlíp umím, a až přijde ten pravý čas, jistě mi někdo z klubového vedení řekne něco konkrétního.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze