Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak na Španěly? Jsme lepší jako tým, věří na Euru házenkář Filip

Čeští házenkáři na tréninku před prvním zápasem na ME v Rakousku. | foto: Alex Wipf

19 2010
Wiener Neustadt (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Naposled si zatrénoval, otřel zpocené čelo po námaze ve vytopené hale a teď má před sebou jediný cíl. "Věřím, že budeme vystupovat jako tým a díky tomu budeme mít nad Španělskem navrch," říká o úterním startu házenkářského Eura reprezentační opora Jan Filip.

Jsou Španělé pro vás osobně na úvod dobrým soupeřem?
Španělská házená patří z dlouhodobého hlediska k nejlepším na světě, to víme všichni. Musíme si dát pozor hlavně na jejich pivota, výborné brankáře a rychlé protiútoky. Nejnebezpečnější z dálky bude spojka Romera, 80 procent všech kombinací se zase točí kolem Rodrigueze. Musíme se na to dobře připravit.

To jsou tedy španělské výhody, co by mělo hrát pro vás?
My bychom měli mít lepší obranu a taky týmové pojetí hry. Jen to ještě potvrdit na hřišti.

Máte za sebou poslední trénink, ten původně plánovaný na útery dopoledne kouč Lipták zrušil. Jste rád?
Určitě je to dobře. Domluvili jsme se tak, většina z nás je zvyklá v den zápasu netrénovat. Navíc jedeme půl hodiny sem, půl hodiny zpátky a k tomu hodina tréninku, to už vám den naruší. Jestli se někdo potřebuje hýbnout, udělá to na hotelu. Všichni víme, co potřebujeme.

Kapitán českých házenkářů Karel Nocar

POSLEDNÍ TRÉNINK PŘED ŠPANĚLY. Na snímku kapitán českých házenkářů Karel Nocar.

Příprava je vůbec nezvykle dlouhá. Do Badenu, kde jste ubytovaní, jste přijeli už čtyři dny před začátkem turnaje. Vyhovuje vám to?
Beru to pozitivně, měli jsme tak víc času něco udělat. A k tomu víc klidu, nebylo to jako vždycky, že se dorazí den dva před šampionátem a pak je to celé takové hektické. Cesta taky stojí nějaké síly. Snad nám to pomůže a potvrdíme to proti Španělům.

Na tréninku padaly vtípky, v týmu je na pohled dobrá nálada. Vyhovuje vám ubytování, hala, prostředí?
Řekl bych, že hotel je na velmi dobré úrovni, navíc jsme tam mohli využít rehabilitaci. A že je v hale víc teplo než obvykle? No, možná jo. Ale já razím zásadu, že je to vždycky lepší než zima. Aspoň takhle člověk nemá problém dostat se do tempa.Najdete na iDNES.czmobilní verze