Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak Ledecký objevil motoskijöring

29 2003
Klášterec nad Orlicí - Deset motocyklů s lyžaři ve vleku vyrazilo na zledovatělé trati do první zatáčky a Janek Ledecký pocítil obavu. "Prý mám ztrátu pudu sebezáchovy, jenže já se skutečně bál," přiznal při premiéře v motoskijöringu zpěvák, skladatel a milovník adrenalinových sportů.

Na startu prvního dílu mistrovství republiky v Klášterci nad Orlicí nebyl na laně za bývalým motokrosovým reprezentantem Janem Froňkem jen vysmívanou celebritou, která si před stovkami diváků chtěla z rozmaru vyzkoušet něco nového.

"Kdo se posmívá, měl by si to vyzkoušet. Je to kalup. Mnozí už tady vyhořeli, Janek nikoliv," prohlásil mistr republiky a vítěz kláštereckého závodu Bohuslav Svatoš.

Ledecký s Froňkem porazili řadu zkušenějších dvojic, a útočili dokonce na semifinále. Postup jim v základní jízdě i v následné opravě vždy unikl o jediné místo. Přitom si populární zpěvák motoskijöring vyzkoušel poprvé až těsně před závodem! Zkušebně objel tři kola a vzápětí se postavil na start.

"Mám z výsledku radost. Vždyť jsem dosud znal motoskijöring jen z novinových fotek," usmál se Ledecký. "Proto nebylo ani příliš těžké mě ukecat, abych to zkusil. Nevěděl jsem, do čeho jdu. Ale je to báječná zábava," zářil zpěvák nadšením.

Nadšení se však mísilo i s velkou únavou. "Přirovnal bych to ke sjezdu na lyžích. Jenže tady jízda trvá osm minut, což je obrovský záběr na nohy," prohlásil Ledecký. "Nejsem ještě pořádně rozlyžovaný, příště to bude lepší."

Že by motoskijöringový začátečník brzo míchal pořadím i na předních příčkách? "Janek má sílu, dobře se na lyžích drží, jen by se s ním mělo jet rychleji. Kdyby měl lepšího jezdce, dalo by se s ním i vyhrát," tvrdí Svatoš.

"Pokud by měl chuť, někdy bych to s ním třeba zkusil," nabídl se domácí šampion.

Janek Ledecký v depu závodu v motoskijöringu v Klášterci nad Orlicí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze