Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak jezdci zaujatě mluví a sami se nudí

15 2003
Brno - Všichni jezdci očekávají "velice dobrý závod" a všichni se věnují tomu, aby co nejlépe "naladili své stroje" a případně "tvrdě pracovali". Tohle mají být moudra, na která dnes ráno čekají všichni motocykloví fanoušci na celém světě, kteří budou buď na vlastní oči v Brně nebo v televizi sledovat 10. závod mistrovství světa? Ve čtvrtek odpoledne, hlavní favorité už jsou ubytování na Masarykově okruhu a mají se svěřit veřejnosti, s jakými cíli od pátku nastupují.

Ale jestli z nich vypadlo něco zajímavého, jistě to nebylo na oficiální tiskové konferenci, na kterou přišli z povinnosti a nyní se nudí.

"Jsem spokojený, neboť se mi v posledních závodech daří, což je zásluha celého týmu. Boj o titul mistra světa je pro mě velmi těžký," promluvil Sete Gibernau, druhý jezdec nejsilnější kubatury.

Zleva Nicky Hayden, Valentino Rossi, Sete Gibernau aMax Biaggi přesto některé fráze opakují místy se zaujetím, jako kdyby o motocyklech a pneumatikách mluvili poprvé.
Ačkoliv do malého sálu se nahrnulo několik desítek novinářů, nic, co by neslyšeli nejdéle od minulého závodu, se nedozvěděli.

A to se snažil hlavně Rossi, který se dostavil s novým barevným přelivem. Historka o dívce, kvůli níž si barvil vlasy, byla vděčná. "Po dovolené ve Španělsku jsem navštívil doma v Itálii maminku a psa," pokračuje Rossi.

Bloky mohou zůstat zavřené, ale napilno mají fotografové. Pro ně je příležitostí jakýkoliv úsměv některého z mužů za stolem s mikrofony.

Znovu to byl Rossi, na kterého směřovaly blesky nejčastěji. Pousmál se některé z poznámek Gibernaua, s nímž proklábosil většinu času, a už rachotí spouště aparátů.

Možná stálo za to vyfotit i Biaggiho, ale ten nejčastěji seděl s pohledem upřeným do dáli nebo se houpal na židli. Jen když byl vyvolán moderátorem, ožil. Netečnost sama...

Po sérii dotazů od moderátora se už nikdo z novinářů na nic neptá. Co loňské povodně? Viděli jezdci na fotkách, jak svými vybranými penězi pomohli například Doudlebám, kde za Biaggiho výhru postavili novou lávku? Co výbuch rafinérie společnosti Repsol, která má významné slovo v týmu Rossiho?

Ale jděte... Na tohle všechno je čas. Po rozpuštění oficiálního programu obstoupí novináři jezdce a v důvěrnějším prostředí je podrobí výslechu tak důkladnému, že čtenáři jejich novin zírají s otevřenou pusou.

Rozmluvy v soukromí trvají déle než celá tiskovka. Ta byla jen zahřívacím kolem...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze