Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak je to vlastně se Student golfem, když ho nechtěli?

Většina studentů u golfu zůstane, jednou budou plnohodnotnými členy nějakého klubu. | foto: Martin Kabát

18 2010
Jiří Jindrák se bez obalu vytasil s prohlášením: "Pokračujeme dál." Přestože ho golfová rodina odmítla pozvat k jednomu stolu, Student golf expanduje a jeho liga má za sebou první letošní turnaje.

Na březnové konferenci České golfové federace vystoupil mladý prezident klubu, sám student, razantně. Při žádosti o členství chtěl zapůsobit na delegáty slovy: "My vám vlastně dodáme vaše příští členy!" Neuspěl.

Nálada byla jasně zaměřena proti přijímání dalších subjektů bez vlastního hřiště. Rigorózním postupem zařadilo plénum vysokoškolský projekt na roveň soukromých izolovaných partiček i subjektů, jejichž hlavním cílem je obchodovat se vstupy na hřiště.

"Po konferenci za námi přišli lidé minimálně ze třiceti klubů s nabídkami, že mají také zájem získávat studenty, tak jestli jim nechceme rozeslat jejich podmínky," doplňuje Jindrák.

Skutečný klub

Případ je jedním z dokladů velkého kvasu, jaký český golf prochází. Sama federace ho hodlá katalyzovat projektem Hraj golf, změň život. "Ten nám nebude konkurovat," míní šéf Student golfu, přestože ten nabízí kurzy, zakončené zkouškou způsobilosti, za 6000 korun a federační kampaň slibuje totéž za 500.

student golf - vybrané informace

Studentská golfová liga.
Turnajové série pro partnery.
Úzká spolupráce s GCC Hodkovičky.
Slevy na několika hřištích.
S kámošem na golf - projekt "golfového facebooku".

Projekt totiž navzdory většinovému pohledu konferenčních delegátů splňuje všechny atributy klubu, jak je chápán v ostrovní kolébce golfu. "Vypozoroval jsem, že lidé mají potřebu někam patřit. Proto chceme mít klub, kde se scházejí, kam rádi chodí. Pořádáme party, kam mohou přijít nováčci, to funguje," rozvádí Jindrák.

Podle jeho společníka a spolužáka z Vysoké školy ekonomické v Praze Jana Brože, jenž vede marketing projektu, nový zájemce ve známém prostředí záhy pozná, jestli se do golfu vrhne: "Věříme, že si to řekne už po hodině."

Golf a piercing už zdaleka nejsou výrazy pro dva vzdálené světy.

Reakce má Brož kladné. "Když se někdo ocitne na golfovém hřišti, kde nikoho nezná, všechno je komplikovanější. U nás si může všechno v klidu vyzkoušet," připomíná. Většinou vysokoškoláci po prvním ohledání do kurzu nastoupí. A protože s ukončeným studiem už členy moci být nebudou, nejsou Jindrákova slova o dodávce členů klubům nadnesená.Najdete na iDNES.czmobilní verze