Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jachtaře čeká nejtěžší část trasy

6 2000
P r a h a - Dobrodružná anabáze jachtařů Martina Ducháče a Davida Křížka, kteří chtějí na ultralehkém katamaranu přeplout Atlantický oceán, začala dnes ve španělském Cádizu. "Týden testovali katamaran v Chorvatsku a nyní jej sestavili a ještě zkoušeli všechny spoje a vybavení naposledy na moři přímo v Cádizu," oznamoval Evžen Starý, který zajišťuje dvojici dobrodruhů styk s médii.

"Jachtaři tvrdí, že osmi až desetidenní plavba na Kanárské ostrovy, je technicky dvakrát těžší, než samotná plavba přes Atlantik," dodal s vírou, že když první část trasy zvládnou, dorazí úspěšně i do floridského letoviska Key West.

"Na plavbu vyrazí sami, ale nyní s nimi do Španělska, stejně jako před tím do Chorvatska, jela na vlastní náklady skupina šesti nadšenců, která jim pomáhala," končí výčet informací Starý.

Během sedm tisíc kilometrů dlouhé plavby stráví osamělí mořeplavci na moři zhruba měsíc. Ten stráví na zhruba dvě stě kilogramů těžkém, sedm metrů dlouhém a pět metrů širokém dvouplovákovém plachetnicovém katamaranu a iDNES s nimi bude v kontaktu.

Jachatři Martin Ducháč a David Křížek na svém katamaranu

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze