Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jablonecká hala hostí fotbal v helmách

15 2006
Ostré souboje obrněných bojovníků, přesné přihrávky šišatým míčem, rychlé sprinty. Na diváky v Městské hale v Jablonci nad Nisou čeká atraktivní podívaná. Tuto sobotu se zde koná halové mistrovství republiky v americkém fotbalu. „Halový americký fotbal je pro diváky mnohem zajímavější než ten klasický venku," tvrdí ředitel šampionátu Nikita Maximov.

"Vzhledem k tomu, že hřiště je poloviční, tak se každá chyba trestá a prakticky znamená body. Proto se skóre často přelévá. K vidění je tak to hlavní, a to jsou touchdowny.“

Hráči nastupují v klasické výstroji, tedy s mohutnými chrániči a helmami. Na velkém hřišti jich proti sobě bojuje jedenáct proti jedenácti, v hale je to sedm na sedm. „Počet je omezený, proto je do zápasů nasazována opravdová špička týmu,“ uvedl Maximov.

Klasická soutěž amerického fotbalu v Česku skončila v červenci, takže drtivá většina mužstev se od září chystá speciálně na halový šampionát. Kromě mistra republiky Prague Lions se v Jablonci představí tuzemská elita. „Navíc jsme pozvali také dva týmy z Maďarska,“ upřesnil Maximov, který bude na turnaji hodně vytížený.

Vedle funkce ředitele bude totiž působit i jako trenér libereckých Highlanders a zároveň nastoupí ve výstroji za mužstvo Oldboys, které v Jablonci obhajuje triumfy z předchozích dvou let. „Jsme staří páni nad třicet let. Mistrovský hattrick by byl zlatý,“ těší se.

V základní skupině ho ovšem čeká střet zájmů, Oldboys nastoupí právě proti Highlanders... „V tomhle utkání budu kouč Liberce,“ upozornil Nikita Maximov.

V Jablonci se americký fotbal představí vůbec poprvé. „V našem libereckémtýmu jsou kluci z Jablonce nebo Turnova. Chceme proto tenhle sport ukázat veřejnosti i v tomhle regionu. Třeba si deset dvacet lidí řekne, že by to chtěli také zkusit,“ věří Maximov.

Šampionátu se zúčastní 11 týmů, po základních skupinách přijdou na řadu vyřazovací boje. Program odstartuje v 8.30, finále je naplánované na 21.00. Zápasy se hrají na 2x12 minut.

Vstupné činí 50 korun, mládež do 15 let má vstup zdarma.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze