Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Izraelky by neměly být překážkou

12 2000
P r a h a - Házenkářky pražské Slavie, úřadující české mistryně, vstoupí o víkendu do nového ročníku Poháru EHF. Los 1. kola jim postavil do cesty izraelský tým Maccabi K.S. Holon a po vzájemné dohodě klubů se oba zápasy uskuteční během nastávajícího víkendu v Edenu - v sobotu i v neděli od 11 hodin. "Nic jiného než vítězství a postup do 2. kola nebereme," tvrdí trenér slávistek Jiří Zerzáň. "Se stejným soupeřem jsme hráli v roce 1994 se Zlínem, ale od té doby se kádr Izraelek asi dost zásadně změnil," dodal ostřílený lodivod.

Už letmý pohled na soupisku izraelského týmu napovídá, že se v Praze představí několik hráček pocházejících ze zemí bývalého Sovětského svazu. "S tím jsme počítali a je jasné, že soupeře nemůžeme podcenit. Přesto je ale naší povinností postoupit do 2. kola," míní Jiří Zerzáň.

Starosti mu však dělá zdravotní stav některých opor. "Baráková má problémy se zády, celý týden jí dávali dohromady lékaři. Navíc ve středečním zápase v Olomouci (Pražanky v něm zvítězily 25:18) si poranila kotník Adámková. Snad to nebude natolik vážné, aby nám o víkendu chyběla."

Domácí soutěží zatím prochází celek z Edenu bez sebemenších potíží, většinu soupeřů přehrává naprosto jednoznačně. "Máme solidní formu. Super výkony podávají především Válová, Ronová, Urbanová a Krejčiříková, naopak na Čítkové je znát, že se po zranění stále teprve rozehrává," míní slávistický kouč.

Pokud Pražanky splní cíl a postoupí do 2. kola, čeká je v něm španělský klub Juvendud Leganes. "A to je už výrazně silnější soupeř. Ostatně Španělsko jako jediné přihlásilo do evropských pohárů sedm ženských celků a to svědčí o tom, že má házená v této zemi skutečně zelenou. O Leganes toho mnoho nevíme, v 1. kole má volno, a tak i případná špionáž bude dost obtížná. Ale teď na to nemyslíme, nejdříve si musíme poradit s naším soupeřem v 1. kole," uzavřel Jiří Zerzáň.

Pravděpodobné sestavy
SLAVIA:
Exnerová, Králová - Adámková (Štolfová), Baráková, Krejčiříková, Urbanová, Ronová, Válová, Plamínková, Fischerová, Čítková, Munžilová.
MACCABI HOLON: Abramovičová, Herškovičová - Greismanová, Sorkiová, Shefiová, Tarková, Leviová, Mešajevová, Belinsonová, Garchovskaja, Sidiová, Kovalová.Najdete na iDNES.czmobilní verze