Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečně jsme dávali šance, pochvaluje si pardubický Teichman

Útočník Sokola Pardubice Ivo Teichman | foto: Michal Klíma, MAFRA

5 2015
Kvůli zranění tradičního centra Jakuba Buriana si pardubičtí florbalisté Ivo Teichman a Martin Zozulák museli od třetího zápasu sezony zvykat na nové parťáky v útoku. Trenéři k nim nakonec do první lajny přidali Tomáše Dleska a zdá se, že si takto poskládaná formace na hřišti začíná notovat.

Zozulák minulý pátek při výhře 7:4 v Praze nad Královskými Vinohrady zaznamenal čtyři góly a jednu nahrávku, Teichman měl bilanci 1+3 a Dlesk si do statistik zapsal jednu asistenci.

„Zpočátku to nebylo lehké, různě se zkoušelo, kdo by k nám mohl zapadnout. S Boltem (Dleskova přezdívka) nám to sedí, je to rychlý hráč, který dokáže přihrát. Ale museli jsme upravit herní pojetí. Buri (Burian) byl mozek, který nám chystal šance - teď se na tom musíme podílet i my,“ říká 24letý Teichman.

S jakými plány jste vyráželi na Vinohrady?
Chtěli jsme tam nechat všechno a navázat na zápas s Bohemkou. Proti ní jsme předvedli jeden z našich nejlepších letošních výkonů - paradoxně lepší než proti Vinohradům. Rozdíl byl v tom, že s Bohemkou jsme neproměňovali šance a navíc inkasovali dva góly při vlastní přesilovce. Věděli jsme, že stejný výkon by nám měl k zisku tří bodů na Vinohradech stačit. Nikdy to s nimi ovšem nebereme jako vítězství dané dopředu, jezdíme tam s respektem a uvědomujeme si tíhu a důležitost toho utkání. Je to vlastně o šest bodů.

Bylo vaše vedení 4:0 po první třetině vyústěním důsledného plnění taktiky?
Spíš to byla shoda okolností, čtyřgólový náskok moc neodpovídal. Také Vinohrady měly šance, ale nám výborně zachytal gólman (Jakub Levínský) a zneškodnil všechny střely. Hráči v poli se soustředili na obranu, takže ostatní pokusy zablokovali.

Asistent kouče Milan Koubek po Vinohradech prohlásil, že v nynější reprezentační pauze budete pracovat na odstranění věcí, které tým dosud trápily. Co měl přesně na mysli?
Ztráty balonku kolem půlky hřiště po zbytečných nahrávkách a další individuální chyby. Pouštíme tím soupeře do protiútoků a oni nás z nich trestají. Musíme rovněž zlepšit koncovku, třeba když jdeme do přečíslení dva na jednoho, neřešíme to ideálně. Navíc jsme dlouhodobě nejvylučovanější tým, takže se musíme zaměřit i na koncentraci a ukázněnost ve hře.

Máte za sebou osm zápasů. Ubývá zmíněných chyb?
Ano, ale pokaždé je páchal někdo jiný. Spíš to bylo o tom, že si hráč neuvědomí riziko spojené s nahrávkou křížem, protože náhodou projde. Přitom z toho může být hodně nebezpečná situace, ze které můžeme dostat branku. Proti Bohemce a Vinohradům už to však bylo o poznání lepší.

Dodává vám optimismus pohled na tabulku? Přes řadu porážek se držíte jen bod za osmou Ostravou, tedy na dostřel play-off.
Říkali jsme si, že nesmíme propadat skepsi, přestože se nevyhrávalo. Klíčové zápasy přišly teď. Škoda jednoho ztraceného bodu z Litvínova; Vinohrady jsme porazili a chtěli udělat body i s Bohemkou. Ale kolem osmé příčky je to vyrovnané. Velmi důležité bude následující utkání s Ostravou. Když ho vyhrajeme, bude vše otevřené.

Co bude nutné splnit pro to, abyste ji příští týden udolali?
Musíme si dát pozor na obranu, vyvarovat se těch fatálních minel a pokračovat ve využívání šancí, vypracovat si je dokážeme vždycky. Je to rozhodně zápas, který můžeme zvládnout. Když se to povede, nakopne nás to do zbytku sezony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze