Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Smirnov dobyl Pardubice, v Ústí chce repete

FINALISTÉ. Ukrajinský tenista Arťom Smirnov drží šek pro vítěze na 2 160 amerických dolarů. Vedle poražený Marek Michalička. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

29 2015
Svého finálového soka Marka Michaličku ukrajinský tenista Arťom Smirnov deptal přesnými balony k lajnám i pohotovými prohozy těsně kolem těla. Sám téměř nechyboval. Čech na něj nenašel protizbraň, a tak se Smirnov (ATP 541.) v sobotu mohl po výhře 6:3, 6:4 radovat ze zaslouženého vítězství v premiérovém ročníku pardubického turnaje ITF Rieter Open. Náleží mu za ně šek na 2 160 amerických dolarů.

„Jsem šťastný, zažívám vážně příjemné emoce. Bylo to tu pro mě těžké, v Pardubicích jsem byl úplně sám. Jsem moc rád, že jsem to takhle zvládl,“ řekl Smirnov po zápase.

Ve finále jste měl nevýhodu i v tom, že publikum stálo na straně soupeře. Jak se vám hrálo?
Slyšel jsem někoho tleskat i pro mě, ale to mohli být tak dva lidi. Byl to dobrý zápas, možná jsem si pár diváků na konci přece jen získal svým výkonem.

Dá se říci, že vaše forma postupem turnaje gradovala?
Určitě. Na jeho začátku jsem nemusel absolvovat tak těžké zápasy jako Marek Michalička nebo Václav Šafránek, hráli se silnými soupeři. To já sice taky, ale ti měli za sebou třeba ještě kvalifikaci. To nejlepší jsem si tak mohl schovat na čtvrtfinále, semifinále a finále. Čtvrtfinále i semifinále byla vážně náročná, výhra v semifinále mě však nabila. Ve finále už jsem měl slušné sebevědomí a myslím, že jsem celý zápas odehrál výborně.

Je pravda, že jste v Pardubicích ovládl jubilejní 20. turnaj ITF?
Řekl bych, že ano. Někdo mi tvrdil, že jsem měl za sebou osmnáct vítězství, ovšem před dvěma týdny jsem vyhrál doma v Čerkasy, takže tohle musí být dvacáté. To už je docela vysoké číslo, je mi však už sedmadvacet, takže na to nejsem nějak extra pyšný. Pořád v tomhle věku hraju turnaje kategorie Futures a chtěl bych se už pohybovat v první stovce ATP. Ale je to tak, jak to je. Snažím se zlepšit svou hru, uvidíme, jak se to vyvine.

Do finále s Michaličkou jste měl vyloženě snový start, vedl jste už 5:1.
Na začátku jsem ho brejknul, tím mi ještě narostla sebedůvěra. On se hledal, zápasil s mým forhendem i bekhendem. 5:1 bylo vynikající, pak se do setu trochu vrátil. Ve druhé sadě jsem mu opět sebral podání a svoje si víceméně podržel až do konce, díky čemuž jsem zvítězil.

Co teď máte v plánu?
Jedu do Ústí nad Orlicí (na návazný Rieter Open, který právě probíhá), pak budu hrát nějaké challengery v Polsku a v Nizozemsku.

V Ústí nastoupí dost hráčů, kteří se představili v Pardubicích.
To je fakt. Třeba přijde z jejich strany nějaký revanš, ale ideální by bylo, kdyby se mi to podařilo zopakovat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze