Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Italům nahání strach Jakub Novotný

5 2003
Karlsruhe - Těžký soupeř hned na úvod turnaje čeká české volejbalisty na mistrovství Evropy v německém Karlsruhe. Dnes večer od 20.30 hrají s Itálií, třetím týmem letošní Světové ligy. "Začínáme s favoritem skupiny. Je to zápas, ve kterém nemáme co ztratit, a to není na rozehrání zase tak špatné," myslí si trenér Pavel Řeřábek. Na rozdíl od českého týmu stiženému ztrátou několika opor, budou Italové kompletní.

Aktuální zprávy o soupeřích začal český kouč shánět hned od okamžiku, kdy ve středu v osm hodin večer dorazil autobus s volejbalovou výpravou z 650 kilometrů dlouhé cesty z Prahy. "Hráči šli odpočívat, my jsme měli hned technickou poradu s představiteli ostatních výprav," popisuje Řeřábek první okamžiky po příjezdu do Karlsruhe.

"Cestu jsme přečkali bez potíží, všichni hráči jsou zdravotně v pořádku a večer budeme kompletní," hlásí. Nijak se netají se sestavou, proti Italům nastoupí nahrávač Zapletal, univerzál Jakub Novotný, smečaři Dubš s Pláteníkem, blokaři Staněk s Králem a z postu libera bude vypomáhat Kubala.

Italové jsou kompletní, oproti červencovému finálovému turnaji Světové ligy možná ještě silnější: "Udělali jednu změnu, místo mladého Zlatanova nominovali zkušeného Sartorettiho," neuniklo trenérovi.

Nově povolaný Ital by se podle Řeřábkova odhadu mohl dostat i do základní sestavy. "Nevím přesně, co mají v plánu, ale myslím si, že Sartoretti nastoupí na místě univerzála a Giani se přesune na smeč," odhaduje kouč. Vysvětluje si to obavami Italů z nejsilnější zbraně české reprezentace - útoku Jakuba Novotného. "Černic, který proti Jakubovi hrál v Madridu, nebyl na bloku moc úspěšný."

Ovšem i přes Novotného úspěšné zákroky čeští volejbalisté v madridském finále Světové ligy prohráli s Itálií v utkání o bronz 1:3 a dnes jí mají co vracet.

Na červencový turnaj si Řeřábek vzpomněl i v hale v Karlsruhe, která se od úchvatné madridské arény velmi liší. "Je to obrovská obdélníková výstavní hala, ve které je z lešenářských trubek postavené provizorní hlediště. Hned vedle se staví další pavilony, takže je všude stavební ruch, kolem jezdí buldozery...," posteskl si trenér české reprezentace.

Volejbalisté se s halou seznamovali na včerejším odpoledním tréninku, dnes se sem vrátí v poledne k další dávce. "Zápas začíná až v půl deváté večer, musíme si čekání nějak zkrátit," říkal Pavel Řeřábek.

Kromě obvyklého tréninku a taktické porady tak kouč počítá i s krátkou procházkou. "Bude to nemilé čekání, nesmíme se rozespat a rozválet," prohlásil. "Takové komplikace s sebou ale nese každý podobný turnaj. Velcí hráči se poznají i podle toho, že se s podobnou nepohodou dokáží vypořádat. A my chceme být velký tým."Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze