Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Italský teenager Manassero ve Španělsku září, García na svém turnaji končí

Sedmnáctiletý Matteo Manassero bojoval o titul i na načátku září při European Masters. | foto: AP

22 2010
Zatímco sedmnáctiletý Matteo Manassero ve španělském Castellonu dokazuje svůj talent, Sergio García se po návratu loučí s hrou na turnaji, který jako místní rodák a člen klubu zastřešuje.

Po polovině turnaje Castellon Masters, který patří do European Tour, vede Švéd Peter Hedblom. Až 224. hráč světového žebříčku vstupoval do pátku z 22. místa, ale díky 64 ranám se dostal na skóre devět ran pod par, což jej vyneslo do čela turnaje.

Stejně jako v prvním kole se dopustil jen jednoho bogey, ale narozdíl od čtvrtka se mu podařilo zahrát šest birdie a dokonce jeden eagle, který předvedl na své předposlední jamce a díky jemuž se dostal do vedení.

Peter Hedblom, Castello Masters, 2. kolo

Po polovině turnaje vede Švéd Peter Hedblom.

Na čtyřicetiletého Hedbloma ztrácí pouhou ránu italský sedmnáctiletý talent Matteo Manassero, který tak má možnost útočit na svůj první titul v premiérové profesionální sezoně.

"Zatím se mi daří patovat. Ale jinak je to má slabina," řekl mladík, který už má jistotu hrací karty pro příští rok. Přesto chce dosáhnout co nejlepšího výsledky, aby si příští měsíc mohl zahrát finále European Tour v Dubaji.

Turnaj ve svém rodném Castellonu zastřešuje Sergio García, který se po třech měsících vrátil k soutěžnímu golfu. Ani ve druhém kole třicetiletý Španěl nedokázal zahrát pod par a turnaj pro něj jako hráče končí.

Sergio García, fotbal

Sergio García dal v posledních týdnech přednost fotbalu před golfem.

"Když člověk neprojde cutem, vždycky to zamrzí. Ale tady mnohem víc," řekl zklamaný García.

Naopak ze slavných navrátivších se Španělů dále pokračuje José María Olazábal. Dvojnásobného vítěze Masters a možného kapitána evropského týmu pro příští Ryder Cup více než dva roky trápí revmatické problémy, přesto ve druhém kole obešel hřiště bez bogey a díky třem birdie se dostal na -1 a 44. místo.

Španělští diváci mohou mít radost i z Gonzala Fernandéze-Castaňa, který se spolu s Manasserem dělí o druhé místo. Třetím do party je Skot Paul Lawrie.

Castello masters - po 2. kole

1. Peter Hedblom (Švédsko) 69-64 (-9)
2. Matteo Manassero (Itálie) 68-66, Gonzalo Fernandéz-Castaňo (Španělsko) 68-66, Paul Lawrie (Skotsko) 64-70 (-8)
5. Ricardo Gonzalez (Argentina) 64-71, Christian Nilsson (Švédsko) 68-67, Alvaro Velasco (Španělsko) 71-64, Gregory Bourdy (Francie) 67-68 (-7)
9. Peter Lawrie (Irsko) 72-64, Ignácio Garrido (Španělsko) 70-66, Richard Finch (Anglie) 66-70, Alexander Noren (Švédsko) 68-68, Gary Boyd (Anglie) 68-68 (-6)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze