Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Itálii přinesl výhru ve Světovém poháru skvělý finiš bratrského páru

Světový pohár 2009 - Edoardo Molinari (vlevo), Francesco Molinari, vítězní Italové. | foto: AP

29 2009
V tuhém boji do poslední jamky vyhráli bratři Francesco a Edoardo Molinariové Světový pohár. Italská dvojice uhájila těsný náskok jedné rány před irskými soupeři, kteří vedli po tři dny a svou pozici ztratili až na druhé devítce dnešního závěrečného dne. O druhé místo se nakonec dělí s obhájci titulu Švédy.

Dnes se v čínském resortu Mission Hills hrály foursomy (jeden míč na každou dvojici) a Graeme McDowell s Rorym McIlroyem zahráli nejhorší výsledek turnaje, pouze dvě rány pod par. Nestačili proto na útok pozdějších vítězů, ačkoli také jejich nedělní skóre -4 je nejhorší ze všech čtyř. A do třetice to platí o Robertu Karlssonovi a Henriku Stensonovi.

Světový pohár 2009 - Graeme McDowell (vlevo) a Rorry McIlroy, druhé místo pro Irsko.

Ani jeden z párů na "stupních vítězů" nezahrál na závěrečných třech jamkách lépe než par. Zlepšili se Němci, za něž s Martinem Kaymerem hrál také Alex Čejka. Výsledek dne (-10) patří Američanům, ale oběma zemím to stačilo jen na dělené sedmé místo. Favorizovaní Angličané se svými mínus osmi postoupili na konečnou čtvrtou pozici.

Důležité dlouhé paty

Itálie se do pětapadesátileté historie soutěže zapsala jako patnáctá země, jejíž reprezentanti získali pohár Johna Jaye Hopkinse. Spolu s trofejí patří Molinariům také šek na 1,7 milionu dolarů z celkové dotace 5,5 milionu.

Edoardo, jenž v minulém týdnu vyhrál skvěle obsazený japonský turnaj Dunlop Phoenix, byl v rozhodujících fázích Světového poháru "nahrávačem" mladšímu sourozenci. Ten proměnil tři důležité paty, jimiž se Italové dostali do vedení před Iry, s nimiž šli v závěrečném flightu. "Měl jsem štěstí," odbyl své umění Francesco Molinari, jenž se přitom na dvanácté jamce trefil zhruba z deseti metrů.

Světový pohár 2009 - Edoardo Molinari (vlevo), Francesco Molinari, vítězní Italové.

Muž, jenž skončil letos čtrnáctý v evropském finančním žebříčku Race To Dubai, uznal, že vítězství se nerodilo lehce. "Našimi soupeři byli jedni z nejlepších hráčů světa. O to lepší pocit máme," řekl v klubovně.

světový pohár 2009 - konečné pořadí

1. Itálie (F. Molinari, E. Molinari) -29 (64+66+61+68)
2. Irsko (McDowell, McIlroy) -28 (58+68+64+70)
    Švédsko (Karlsson, Stenson) -28 (64+65+62+69)
4. Anglie (Fisher, Poulter) -26 (66+69+63+64)
5. Japonsko (Fudžita, Imada) -22 (62+71+64+69)
6. Austrálie (Allenby, Appelby) -21 (68+70+62+67)

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze