ITÁLIE - ČESKO 2:0 PO PRVNÍM DNU
Ze sobotního programu je to všechno. Za nepříznivého, i když očekávaného stavu pokračuje semifinále Fed Cupu v neděli od 12:30. Děkuji za pozornost. Zítra na shledanou.
Francesca Schiavoneová (It.) - Lucie Šafářová (ČR) 6:0, 6:2
Velmi hladké bylo vítězství Francesky Schiavoneové. Lucii Šafářovou vyřídila za hodinu a deset minut 6:0, 6:2. Italka hrála světový tenis a nedala soupeřce šanci.
2:0
Zápas skončil. Francesca Schiavoneová (It.) - Lucie Šafářová (ČR) 6:0, 6:2.
6:2
GAME ITÁLIE Schiavoneová vyhrála jasně. Šafářová hrála možná až třetí housle. Moc světlých momentů v zápase neměla.
30-40
Skvělý prohoz Šafářové ještě odvrací konec zápasu.
15-40
Jenže jí to nepomohlo. Schiavoneová má k radosti publika dva mečboly.
Česká hráčka tedy vyměnila raketu.
15-30
Šafářové v průběhu výměny praskla struna. Schiavoneová pak měla cestu k bodům snadnou.
15-15
Což potvrdila i další výměna.
15-0
Šafářová podává, forhend na druhou stranu kutru než stála Italka ji sedl. Ovšem to je výjimečný moment v utkání.
5:2
GAME ITÁLIE Pak ale přitlačila prvním podání Šafářovou do defenzívy a od sítě ji zatloukla do země.
40-15
Riskantní druhý servis Italky znamená dvojchybu.
40-0
Šafářová se pomalu staví do role divačky. Schiavoneová je pořádně rozjetá.
30-0
Perfektní křížný stopvolej. Diváci tleskají, úder se jim po právu moc líbil.
15-0
Aut Šafářové.
4:2
GAME ITÁLIE Schiavoneová bere Šafářové podání. České tenistka zahrála do sítě. Předvedla viditelné gesto zmaru.
30-40
Šafářová trefila deblový koridor.
30-30
Italka nevypouští nic. Schiavoneová z rohu kurtu pěkně vrátila míček a pak si se zaťatými pěstmi i vítězně zakřičela.
30-15
Chyba Italky na forhendu.
15-15
Lucie Šafářová se na smeč natahovala, míček sice trefila. Jediný problém byl, že míček dopadl do autu.
15-0
Schiavoneová nedoběhla míček.
3:2
GAME ITÁLIE Využila ho a ujímá se vedení 3:2.
40-30
Pak přidala další vítězný míč a místo brejkbolu Šafářové má Schiavoneová gamebol.
30-30
Na krátký volej Šafářové Italka zareagovala a prohodila českou soupeřku.
15-30
Po "kopcích," které hrály obě hráčky, se rozhodla Italka zkrátit hru, ale stopvolej poslala do sítě.
15-15
Eso z druhého podání.
0-15
Šafářová se nedala, nechtěla si nechat diktovat podmínky. Schiavoneová nakonec zkazila.
2:2
GAME ČESKO To by mohla být psychická vzpruha. Šafářová prosvištěla čtvrtým gamem a srovnala na 2:2.
2:1
GAME ITÁLIE Čistou hrou otočila Italka na 2:1. Šafářová jde podávat.
40-0
Na začátku druhého setu to byl jen malý útlum. Schiavoneová zase vládne.
30-0
Daleký aut Šafářové.
1:1
GAME ITÁLIE Šafářová si podání neudržela, vyhrané podání soupeřky ztratila a Schiavoneová srovnala na 1:1.
30-40
Šafářová měla dobrý druhý servis, ale pak chybovala.
30-30
Česká tenistka si stěžuje na odskok míčku. Pak trefila navíc rámem rakety.
30-15
I díky esu Šafářová otočila.
0-15
Šafářová úder po čáře trefila jen do deblového koridoru.
0:1
GAME ČESKO První game pro českou jedničku. Dobrý vstup do druhé sady, hned sebrala soupeřce podání.
15-40
Tři brejkboly pro Šafářovou.
15-30
Šafářová si stále udržuje vedení.
0-15
Podává Italka, ale Šafářové vyšel forhend.
1:0
GAME ITÁLIE A využila ho. Schiavoneová smetla Šafářovou za skoro 40 minut 6:0. České tenistce nic nevychází, Italce se naopak nebývale vše daří.