Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf federace: Roztržka Rossiho s Márquezem poškozuje náš sport

Pěkně za sebou seřazení si to ve Velké ceně Malajsie jedou Marquez, Pedrosa, Lorenzo a Rossi. | foto: Reuters

30 2015
O světovém šampionátu MotoGP se teď mluví nejvíc za celou sezonu, jenže předseda Mezinárodní motocyklistické federace Vito Ippolito nejásá. Důvodem extrémního zájmu je totiž roztržka mezi Valentinem Rossim a Španělem Marcem Márquezem, kterého italský závodník minulý týden při Velké ceně Malajsie srazil z motorky.

„Poslední události spojené s bojem o titul náš sport poškozují a otravují v něm atmosféru,“ uvedl funkcionář v prohlášení na webu federace. „Otáčíme se tak zády k tradici férového závodění, které vždy bylo součástí motocyklového sportu.“

Lídr MotoGP Rossi byl za souboj s Márquezem potrestán a do závěrečného závodu vyjede z posledního místa. Ital se hájil tím, že Márquez se ho úmyslně už několik závodů snaží zpomalit, aby tak pomohl krajanovi Jorgemu Lorenzovi, který na Rossiho ztrácí na druhém místě ztrácí sedm bodů.

„Každý má právo vyjádřit svůj názor, ale slova i akce mají následky, za které poté musíte nést odpovědnost,“ upozornil Ippolito. „A zejména jezdci a lidé v jejich okolí si to musí uvědomit. Musí mít na paměti, že ať už jsou v právu, nebo ne, tak jejich výroky začnou přiostřovat debatu a začnou škodit sportu.“

Devítinásobný mistr světa Rossi původně zvažoval, že po trestu ukončí sezonu, protože šance na desátý titul jsou po penalizaci minimální. Nakonec se však na start ve Valencii postaví a Ippolito doufá, že závod se tentokrát ponese v duchu fair play. „Věřím, že se rozhodne na trati a v souladu se zásadami férového boje,“ prohlásil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze