Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechci kecat, kolik mám medailí, dumá inlinový mistr světa Strýček

Pavel Strýček | foto: wikimedia.org

28 2016
Spoluhráči se v reprezentaci kolem něj mění, ale on zůstává. „Nějak jsem přeskočil do jiné generace. Před deseti lety jsem začínal jako mladý kluk, teď jsem skoro nejstarší,“ usměje se český inline hokejista Pavel Strýček.

O víkendu ale 33letý obránce z Brna dováděl jako zamlada, s pohárem v dlaních se klouzal po kolenou. Jako kapitán dovedl svůj tým ke zlatu na mistrovství světa. Čechům, kteří v sobotním finále porazili 4:0 domácí Italy, se poprvé v historii šampionátů organizace FIRS povedlo obhájit titul. „Turnaj jsme zvládli suprově, vyhráli jsme zaslouženě,“ těší Strýčka, po víkendu pětinásobného světového šampiona.

Pravda, ve sbírání cenných kovů má na rozdíl od jiných sportovců velkou výhodu. Šampionáty v letní obdobě ledního hokeje kromě organizace FIRS pořádá i IIHF. „Nechci kecat, ale kdybych měl spočítat medaile za obě federace dohromady, mám určitě pět zlatých, myslím dvě stříbrné a osm nebo devět bronzových,“ přepočítává opora Mission Roller Brno.

Medailově zaslíbenější je pro něj a jeho české druhy právě akce pod hlavičkou FIRS, kde se hraje na menším prostoru s menšími brankami a neexistují ofsajdy. „V IIHF se to víc podobá hokeji, získat medaili je těžší. Na šampionátu FIRS se víc projeví naše hokejová chytrost,“ konstatuje zkušený bek, jenž díky in-line hokeji procestoval celý svět. „Ale teď už inlineové brusle dám do poličky, končí nám sezona. Narodila se nám dcerka, chci si ji užít,“ plánuje tatínek Strýček.

Ačkoli měla stálice v reprezentačním dresu během kariéry řadu nabídek ze zahraničí živit se jako profesionál, in-line hokej pořád bere jako doplňkový sport. „Hlavní je, že mě to baví. Pořád se spíš cítím jako hokejista,“ sděluje zadák druholigové Techniky Brno.

Od léta by se to mohlo změnit.

Odchovance hokejové Komety, který si tři sezony přivydělával v anglickém Bracknellu, zase vábí zahraničí. „Je to pro mě finančně zajímavější,“ přiznává Strýček.

Po britských ostrovech by si hokejový dobrodruh mohl vyzkoušet druhou nejvyšší francouzskou soutěž. „Zatím to není jisté, vše je rozjednané,“ podotýká Strýček. „Moc šancí na cizinu už v mém věku nedostanu. Ve Francii bych měl i nabídku hrát in-line,“ dodává všeuměl s hokejkou v ruce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze